Bir doğrudan bin yanlış çıkartan iblisler

İslâm’ın mahkûm, küfrün hâkim olduğu bu asrımızda insi İblisler cinni İblisleri fersah fersah geçmiş durumdalar. Genelde insanlığın, özelde ise Müslümanların başı insi iblislerle derttedir.

İslâm’ın mahkûm, küfrün hâkim olduğu bu asrımızda insi İblisler cinni İblisleri fersah fersah geçmiş durumdalar. Genelde insanlığın, özelde ise Müslümanların başı insi İblislerle derttedir. 

İblis’e, “Kur’an’dan ne ezberledin?” demişler, “Namaza yaklaşmayın...”demiş. Başka ne biliyorsun?” demişler, “O namaz kılanlara yazıklar olsun...”ayetini okumuş. Sonra “ayetlerin tamamını oku” dediklerinde, “..Kur’an’dan kolayınıza geleni okuyun..” ayetini okumuş. Tabii ki burada söz konusu edilen insi İblistir.

Şer’i bir nass ile karşılaştığında mü’mini mert görevini, namertlikte karar kılmış münafık ise çıkarını düşünür. Hak dinden batıl bir din icad etmek, münafıkların bütün zamanlardaki daimi vasıflarıdır. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sahte ilahlarla sevinenler 25 Kasım 2020 | 62 Okunma Allahû Ekber, Vallahû Ekber Kur’ân-ı Hâkim Bize Rehber/2 18 Kasım 2020 | 58 Okunma Allahû Ekber, Vallahû Ekber Kur’ân-ı Hâkim Bize Rehber/1 11 Kasım 2020 | 103 Okunma Nasihatçileri sevmemek helak sebebidir 04 Kasım 2020 | 96 Okunma Yerleşik kibri aşmak / 2 28 Ekim 2020 | 63 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar