Tunç Soyer’in elindeki çıkış yolu...

Churchill’e atfedilen bir söz var: “Büyük krizleri heba etmemek gerekir...” Merkez üssü Seferihisar’la Sisam arasındaki deprem, İzmir’i ve Ege Bölgesi’ni sarstı. Kurtarma çalışmalarında günler sonra canlı bedenlere ulaşılması bir nebze yüzümüzü güldürdü.

Churchill’e atfedilen bir söz var:

“Büyük krizleri heba etmemek gerekir...”

Merkez üssü Seferihisar’la Sisam arasındaki deprem, İzmir’i ve Ege Bölgesi’ni sarstı. Kurtarma çalışmalarında günler sonra canlı bedenlere ulaşılması bir nebze yüzümüzü güldürdü. Dileğimiz, Bayraklı’daki enkazın altında kalanlardan da ses alabilmek. 

Uzun erimli dileğimiz, dilekten öte istemimiz ise şu:

Depremin acil yaralarını sardıktan hemen sonra sorumluların kolları sıvayıp sıradaki felaketten en az zararla çıkmanın yollarını bulmaları ve uygulamaları. 

Arama-kurtarma çalışmalarında gerek kamu gerekse sivil toplum kuruluşları olarak ciddi bir yol aldığımızı yaşadık. Ama asıl yaşamak istediğimiz, bir daha böyle bir acı yaşamamak...

Bu bağlamda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in elinde Churchill’in sözünü anımsatır nitelikte bir çıkış yolu var. “Önünde” demiyoruz, “elinde”!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Necati Cumalı 100 yaşında: Aydınlar akciğerimizdir! 21 Ocak 2021 | 162 Okunma ABD amaç değil, araç değiştiriyor! 20 Ocak 2021 | 568 Okunma Ekonomi Saray’dan bağımsız mı? 19 Ocak 2021 | 523 Okunma Ş-ahlanış! 17 Ocak 2021 | 1.047 Okunma HDP üzerinden hesaplaşma… 14 Ocak 2021 | 928 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar