Sözcü Mütalaası FETÖ’ye yarar!

İki yıldır sürmekte olan Sözcü Gazetesi soruşturmasının ve devamında gelen davanın belli bir aşamadan sonra tümüyle ortadan kalkacağına hep inandık. Türkiye’de bir nebze hukuk varsa bu...

İki yıldır sürmekte olan Sözcü Gazetesi soruşturmasının ve devamında gelen davanın belli bir aşamadan sonra tümüyle ortadan kalkacağına hep inandık. Türkiye’de bir nebze hukuk varsa bu inancımızı hâlâ koruyoruz.
Savcının 18 Nisan Perşembe günü açıkladığı 17 sayfalık esas hakkındaki mütalaasını okuyunca bu davaya ilişkin en başta yaptığımız değerlendirme ne yazık ki daha güçlü şekilde öne çöktü:
Gelinen noktaya en çok FETÖ sevinmiştir!
Savcı mütalaasında Türkiye’nin en etkili yazarlarından Emin Çölaşan ve Necati Doğru’nun, gazetenin imtiyaz sahibi Burak Akbay’ın, Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz’ın, yazdığı her haberin altına doğruluğundan yüzde yüz emin olarak benim de imza atabileceğim muhabir Gökmen Ulu’nun, sözcü.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Çetin’in, Haber Koordinatörü Yücel Arı’nın, “FETÖ’ye üye olmamakla birlikte yardım etmek” suçundan 5-10 yıl arasında değişen hapis cezasına çarptırılmasını istiyor.

*** Sözcü davasının açılması için ilk soruşturmayı başlatan savcı, bir süre çalışıp didindikten sonra “Bu delillerle böyle bir dava açılamaz” deyip çekildi. Başka bir savcı görevlendirildi, o da benzer gerekçeyle çekildi. Bir sonrası, bir sonrası derken altıncı savcı böyle bir dava açtı.
Dosyada delil olarak haberlerden ve köşe yazılarından başka bir şey yok. Gökmen Ulu 15 Temmuz 2016 gecesi Erdoğan’a ulaşıp demeç almaya çalışmış, ondan önce Erdoğan’ın Marmaris’te olduğunu yazan haber siteleri var. FETÖ, 12 Temmuz günü orada keşif yapmış.
Emin Çölaşan, hapishaneden gelen bir mektuba, insan hakları ihlaline ilişkin hiçbir olumsuzluğu kabul etmeme ilkesi çerçevesinde köşesinde yer vermiş. Gazetecilik yaşamının son 37 yılına bire bir tanık olduğum Emin...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Denizli’nin okurları... 13 Ekim 2019 | 40 Okunma Gar katliamı Suriye bataklığının sonucudur! 10 Ekim 2019 | 2.575 Okunma ABD , Suriye’nin neresine çekilir? 09 Ekim 2019 | 3.387 Okunma Bir gece ansızın... 08 Ekim 2019 | 2.707 Okunma MİT’in açılımı, Muhalefeti İmha Teşkilatı mı? 06 Ekim 2019 | 2.510 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar