Kuran’ı sallayacağına el bas!

Memlekette bütün sorunların odak noktası haline geldin. Çıkar amaçlı saray kurdun. Toprağıyla inşaatıyla hiçbir yasal yanı yok. Devlet kurumları arasında denge unsuru olacağına...

Memlekette bütün sorunların odak noktası haline geldin. 
Çıkar amaçlı saray kurdun. Toprağıyla inşaatıyla hiçbir yasal yanı yok. 
Devlet kurumları arasında denge unsuru olacağına, bütün kurumların ayarını bozdun, kendine benzettin. Bütün yaptıklarına Osmanlı kılıfı bulup, ecdadımızı mezarında ters çevirdin. Osmanlı’da Lale Devri vardı, sende sülale devri var. 
Daha geçen gün oğlun, devlet desteğiyle kurup, annesinin adını verdiği yurdu sana açtırdı. 
Artık memlekette adının olduğu yerleri değil, olmadığı yerleri bulmaya çalışıyoruz. 
Anayasayı aldın rafa kaldırdın, “ağzımdan çıkan kanundur” diyorsun ama ağzından ne çıktığı belli değil. 
Halkı her fırsatta kamplara bölüyorsun. Kendinden olanlar olmayanlar diye ayırdığın yetmiyormuş gibi kendinden olanları da ikiye üçe ayırıyorsun. Az bağımlılar çok bağımlar deyip etrafındakileri serseme çeviriyorsun. 
Her sabah hapse attıracaklarını ilanen duyurup, polislere, savcılara talimat veriyorsun. 4 ay hapis yattın, 17 yıldır mağduriyetini anlatıyorsun.

***

Memlekette basın özgürlüğü, fikir, ifade özgürlüğü diye bir şey bırakmadın. Biri çıkıp özgürce düşüncesini anlatsa, ertesi gün kapısına polis dayıyorsun. Olmadı maliyecileri diziyorsun. Başlangıçta muhabirleri, haber müdürlerini, genel yayın yönetmenlerini değiştiriyordun, bunlar yetmedi artık gazete - televizyon patronu ataması da yapıyorsun. Ölesiye sana âşık olmayan patron yandı! Yüksek Seçim Kurulu’nu yandaş seçim kuruluna çevirdin. Bütün partilerin üstüne çıktın. Kimseye verilmeyen meydanlarda sen konuşuyorsun. Gittiğin her yerde ne olduğunu bilmediğimiz açılışlar yapıyorsun. Aça aça memleketin açılmadık yerini bırakmadın. 
İşbaşına geldiğinde memleketi Avrupa Birliği’ne sokacağım demiştin. Olmadı, Şanghay İşbirliği Örgütü’ne de sokabilirim, dedin. Sonunda soka soka birbirine soktun. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ankara’da cami sayısı: 3 bin 200, Cemevi sayısı: 14! 23 Şubat 2020 | 58 Okunma İş Bankası Türkiye’dir! 20 Şubat 2020 | 132 Okunma Gül’ün çıkışı... Sağın seçeneği sağ mı? 19 Şubat 2020 | 447 Okunma Diyanet ve Her Şey İşleri Başkanlığı! 18 Şubat 2020 | 284 Okunma Türkiye’de Pakistanlaşma! 16 Şubat 2020 | 589 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar