Japonya dizisinin  ardından...

Yazı aramızda, gezi-inceleme dizi­lerinden sonra okurdan ileti almayı özlemişim... Beş günlük Japonya dizisinin daha duyurusu sırasında pek çok beklenti al­mıştım, “Şu şu alanlardaki son durumu da öğreneceğiz, değil mi” türünden...

Dizinin bitimi ile birlikte özellikle eğitim, 2020 Tokyo Olimpiyatları, “onur intiharları”, Türkiye ile Japonya arasında karşılaştırma­lar, kadının durumu üzerine okurun yorum­ları kayda değerdi.
Prof. Dr. Selçuk Apaç, Osman Gazi Köprüsü inşasındaki iş kazasında kendisini sorumlu tutup intihar eden Japon mühen­dis Kişi’nin anısının köprüde yaşatılması gerektiğini vurguluyor, Recep Tepe de bu davranışın altında yatan gerçeklere gön­derme yapıyordu.
Bora Kürekçi, gazetenin çizgisine duy­duğu saygı ve ilgiyle birlikte yorumunu göndermişti.
Lale Sönmez, kısa bir süre kaldığı Japonya’dan örnek alınacak çok şey oldu­ğunu anlatıyordu.
Mesut İzgili’nin dizinin neredeyse her gününden esinlenerek yazdığı yorumlar, ayrı bir bölüm olabilirdi. “İşte tam bir Cum­huriyet Okuru” demekten kendimi alama­dım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ABD Ortadoğu’dan vazgeçemez! 19 Eylül 2019 | 2.097 Okunma Biz bu siyaseti niye güttük? 18 Eylül 2019 | 138 Okunma Başta mutlu bir damat... Ekonomide her şey mat... 17 Eylül 2019 | 2.863 Okunma Saray’daki hesap sandığa uyar mı? 15 Eylül 2019 | 2.639 Okunma 11 Eylül: Küresel savaş günü... 12 Eylül 2019 | 2.115 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar