‘İzin’deyim!

Cumhuriyet’te gelenektir; bir yazar iznini kullanacaksa, ön izni genel yayın yönetmeninden alır, asıl izni ise okurlardan. Ön izni genel yayın yönetmenimizden aldım. Şimdi okura izin dilekçemi kaleme alıyorum. Ocak...

Cumhuriyet’te gelenektir; bir yazar iznini kullanacaksa, ön izni genel yayın yönetmeninden alır, asıl izni ise okurlardan. 
Ön izni genel yayın yönetmenimizden aldım. Şimdi okura izin dilekçemi kaleme alıyorum. 
Ocak sonuna dek izin istiyorum. 
1 Kasım seçimlerinin sonuçları her kesimde farklı etki yarattı. İlk gün bu sütunda vurguladığımız gibi her açıdan yeni bir dönemin eşiğindeyiz. 7 Haziran’dan 1 Kasım’a giden süreçte söylenecek çok şey var. Ancak asıl olan bundan sonrasını biçimlendirmek. 
Sonuçlar özellikle AKP iktidarının ülkeyi daha büyük gerilimlere, kutuplaşmalara sokacağını düşünen kesimlerde doğal olarak tedirginlik yarattı. Umutsuzluğu körükledi. 
2 Kasım sabahı kendime şunu söyledim: 
Arkadaş, önünde iki görev var; birincisi 26. dönem milletvekilliğini güçlü bir şekilde yapmak, ikincisi 3 seçimin birden yapılacağı 2019’a hazırlanmak. 
İkinci şık, uzak gibi görünüyor ama, çok öncelikli. O güne şimdiden hazırlanmaya başlamak gerekiyor.

***

Nasıl bir hazırlık? 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
NATO 2030... Orta(daki) Asya! 20 Haziran 2021 | 125 Okunma Oykırım mı?.. Soykırım mı? 17 Haziran 2021 | 173 Okunma Afganistan B-ataklığı! 16 Haziran 2021 | 214 Okunma Çekilin!.. 15 Haziran 2021 | 404 Okunma Tunç Soyer ile ‘İzmir modeli’ üzerine 13 Haziran 2021 | 158 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar