‘İzin’deyim!

Cumhuriyet’te gelenektir; bir yazar iznini kullanacaksa, ön izni genel yayın yönetmeninden alır, asıl izni ise okurlardan. Ön izni genel yayın yönetmenimizden aldım. Şimdi okura izin dilekçemi kaleme alıyorum. Ocak...

Cumhuriyet’te gelenektir; bir yazar iznini kullanacaksa, ön izni genel yayın yönetmeninden alır, asıl izni ise okurlardan. 
Ön izni genel yayın yönetmenimizden aldım. Şimdi okura izin dilekçemi kaleme alıyorum. 
Ocak sonuna dek izin istiyorum. 
1 Kasım seçimlerinin sonuçları her kesimde farklı etki yarattı. İlk gün bu sütunda vurguladığımız gibi her açıdan yeni bir dönemin eşiğindeyiz. 7 Haziran’dan 1 Kasım’a giden süreçte söylenecek çok şey var. Ancak asıl olan bundan sonrasını biçimlendirmek. 
Sonuçlar özellikle AKP iktidarının ülkeyi daha büyük gerilimlere, kutuplaşmalara sokacağını düşünen kesimlerde doğal olarak tedirginlik yarattı. Umutsuzluğu körükledi. 
2 Kasım sabahı kendime şunu söyledim: 
Arkadaş, önünde iki görev var; birincisi 26. dönem milletvekilliğini güçlü bir şekilde yapmak, ikincisi 3 seçimin birden yapılacağı 2019’a hazırlanmak. 
İkinci şık, uzak gibi görünüyor ama, çok öncelikli. O güne şimdiden hazırlanmaya başlamak gerekiyor.

***

Nasıl bir hazırlık? 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Seçim istemek yetmez! 26 Kasım 2020 | 268 Okunma Kılavuzu ABD olanın... 25 Kasım 2020 | 515 Okunma Kafa tutmayla çanak tutma arasında… 24 Kasım 2020 | 433 Okunma Erdoğan yeni denge arıyor! 22 Kasım 2020 | 751 Okunma 11 Mart’a dönüş! 19 Kasım 2020 | 596 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar