Had-dini Bil!

Yıllarca milli iradeyi dilinden düşürmedin. Sanki en çok oyu almak her şeyi yapma hakkını elde etmek demekmiş gibi, muhalefetin üstüne bile milli irade bende diye gittin. Bu yolda hukuku bile tanımadın. Milli irade bendeyse...

Yıllarca milli iradeyi dilinden düşürmedin. Sanki en çok oyu almak her şeyi yapma hakkını elde etmek demekmiş gibi, muhalefetin üstüne bile milli irade bende diye gittin. 
Bu yolda hukuku bile tanımadın. Milli irade bendeyse hukuk da benim dedin. 
Yetmedi, anayasa da benim dedin, seni bağlayan tüm hükümlerini yırtıp attın. 
7 Haziran seçimlerinde muhteşem bir final tasarladın. Tüm partiler senin altındaydı. Onlar kendi aralarında 4 eşit partiymiş gibi çalışacaktı. Sen tümünün üstünde, her türlü yetkiyi kullanarak, tabii ki hiçbir sınır tanımayarak seçime girdin. 
Meydanlarda bangır bandır bağırıp 4 partiden sadece birine oy verilmesini istedin. Önce 400 sandalye dayattın, baktın olmayacak 330 da olur dedin. 
Onun da olmayacağını anlayınca, şimdilik tek başına iktidar yeter, devamına sonra bakarım, dedin. 
Seçimlerden bu da çıkmayınca ilk yaptığın şey milli irade sözcüğünü belleğinden silip atmak oldu. 
Artık milli irade yok, milli idare var. O da sensin. Senden başka idare yok... Tıpkı milli takım, milli marş gibi bir milli idaremiz var, o da sensin. 
Senin dışında başka bir idare edenin olabileceğini düşünmek bile suç.

***

Yıllarca yaptığın her şeyi en demokratik adım diye halka sundun. Buna bir de isim takıp ileri demokrasi dedin. Kimse senin karşında bir adım ileri gidemezdi, gidene haddi bildirilirdi, bunun adı ileri demokrasiydi. Öyle ya, demokrasi zaten yeterince ileri gitmiş, başkasının ileri gitmesine ne gerek var. 
7 Haziran’da başkanlık hayallerin sandığa gömülünce milli iradeyi de parlamentoya gömüp yeniden tek güç olmanın yollarını arıyorsun. 
Önce kendine zaman kazandırdın, sonra muhalefeti parçaladın, devamında da seçim sonuçlarını fiilen tanımayıp yine tek başına iktidarmış gibi devam ediyorsun. 
Ancak bunun uzun süre devam ettirilemeyeceğini sen de biliyorsun. Onun için yeni bir seçim yapıp istediğin sonucu almak istiyorsun. 
O zaman da olmazsa ne yapacaksın? 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kadın cinayetlerini yargılama cinayeti! 25 Şubat 2020 | 3.471 Okunma Ankara’da cami sayısı: 3 bin 200, Cemevi sayısı: 14! 23 Şubat 2020 | 182 Okunma İş Bankası Türkiye’dir! 20 Şubat 2020 | 133 Okunma Gül’ün çıkışı... Sağın seçeneği sağ mı? 19 Şubat 2020 | 448 Okunma Diyanet ve Her Şey İşleri Başkanlığı! 18 Şubat 2020 | 285 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar