Filo gelecek yerden bir uçak esirgenmez!

Osmanlı İmparatorluğu’nun bir ilçesi olan Katar son günlerde Erdoğan’a hediye ettiği uçak-la gündemde. Eğer bir hediyenin boyutu kamuo-yunda genel kabul görecek rakamları aşarsa, bunu olağan karşılamak...

Osmanlı İmparatorluğu’nun bir ilçesi olan Katar son günlerde Erdoğan’a hediye ettiği uçak-la gündemde.
Eğer bir hediyenin boyutu kamuo-yunda genel kabul görecek rakamları aşarsa, bunu olağan karşılamak mümkün değildir. O nedenle pek çok ülke, devleti yöneten kişilerin kabul edebilecekleri hediyelerin maddi sınırını belirlemiştir. Bu rakam değil bir uçak, onun bir koltuğunu bile geçmez.
Olayın gelişimi hayli ilginç. Resmi kaynakların verdiği bilgiye göre, Katar Emiri Şeyh Tamim bin Hamad Al Tani, ülkesinin VIP envanterindeki bu uçağı 500 milyon dolara satmak istiyor. Bunu haber alan Erdoğan, talip oluyor. Katar emiri bunu duyunca diyor ki:
“Erdoğan’a uçak satıp para mı alacağız. Olur mu öyle şey... Hediyemiz olsun!”
Hediye kabul edildi. Önceki gün Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın yaptığı açıklamaya göre Türkiye Cumhuriyeti envanterine de girdi. Böylece Cumhurbaşkanlığı’nın 10 uçak ve 3 helikopterine kocaman bir uçak daha katıldı. Buna uçan saray demek uygun düşer. Böylece kışlık saray ve yazlık sarayların yanına bir de uçan saray eklendi.
Akla getirmiş olmayalım ama, bize bir de yüzen saray şart gibi! Böylece ülke gerçeklerine çok uygun bir iş olur, halk borç içinde yüzer, devlet sarayda yüzer!

*** 500 milyon dolarlık uçağı bir kalemde hediye eden Katar’la ilgili bazı gerçekleri paylaşalım...
Amerika’nın Ortadoğu’daki en büyük üssü Katar’da. On binden fazla askeri var. ABD’nin Suudi Arabistan’da da büyük bir üssü var. Katar’la Suudi Arabistan küs, Amerika üzerinden anlaşıyorlar.
Dünya ölçeğinde yayın yapan, zaman zaman da ABD’yi kızdırıyormuş görüntüsü veren El...

YAZININ DEVAMI
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Solun sola ettiği! 14 Şubat 2019 | 6.997 Okunma Tarım bitti, bez (torba) getir! 13 Şubat 2019 | 6.698 Okunma Önce tapu, sonra tabut! 12 Şubat 2019 | 3.658 Okunma Türk-İslam sentezi mi İslam-Türk mü? 10 Şubat 2019 | 6.555 Okunma Maduro’ya ‘mağdur o’ demek yeter mi? 07 Şubat 2019 | 5.011 Okunma
TÜM YAZILARI