Erdoğan’ın sarsılmaz krizması!

İçte, dışta son yaşadıklarımız bir kez daha gösterdi ki, Erdoğan ülkeyi krizlerle yönetiyor. Krizler bittiği gün AKP iktidarı da bitecek. Zira krizler bittiğinde gerçekler konuşulmaya başlanacak....

İçte, dışta son yaşadıklarımız bir kez daha gösterdi ki, Erdoğan ülkeyi krizlerle yönetiyor.
Krizler bittiği gün AKP iktidarı da bitecek. Zira krizler bittiğinde gerçekler konuşulmaya başlanacak. Gerçekler konuşulduğunda da ortaya şu çıkacak:
AKP, Türkiye’de en çok kriz üretti!
Kriz o kadar sihirli bir sözcük ki, kayıtsız kalmanız adeta olanaksız. Kalırsanız krize giriyorsunuz.
Bir ekonomik kriz sonrasında iktidara gelen AKP, gördü ki kriz çözülüp normalleşme başlayınca insanlar, ciddi bir değişim istiyorlar. Bu da mevcut yönetimin sona ermesi anlamında geliyor.Ancak kriz aşılmaz da “az sonra aşılacak”, “biraz daha sabır”, “şu dış güçleri sevindirmeyelim” politikası izlenirse herkes, “az sonra”ya kilitleniyor. O “az sonra” da bir türlü gelmiyor.
Eğer toplum o krize doymuşsa, çaresi var, yeni bir kriz yaratıyorsunuz. Bu kez onunla mücadele için toplumu yanınıza çağırıyorsunuz.
Gelmeyenler mi var?
Demek ki onlar, ya hain ya terörist ya da dış güçlerin adamı.
Böyle bir korkuyu yerleştirdiğiniz an sırtınız yere gelmez. Çünkü korkunun gözleri çoktur. Bu durumda insan her şeyi korku olarak algılar. O insanı yönetmekten kolayı yoktur.

*** AKP iktidara geldiği günden bu yana dış politikadan ekonomiye, eğitimden yargıya her alana deyim yerindeyse fay hatları döşedi. İktidardan kumandalı. İstediği an kriz yaratıp sarsıyor. Fay hattı kırılıp çatallaşıyor.
Her yere kırılmaya hazır onlarca fay dalı.
Memlekete zararlı ama, AKP’ye faydalı...
Eğitim...

YAZININ DEVAMI
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Solun sola ettiği! 14 Şubat 2019 | 6.995 Okunma Tarım bitti, bez (torba) getir! 13 Şubat 2019 | 6.694 Okunma Önce tapu, sonra tabut! 12 Şubat 2019 | 3.658 Okunma Türk-İslam sentezi mi İslam-Türk mü? 10 Şubat 2019 | 6.555 Okunma Maduro’ya ‘mağdur o’ demek yeter mi? 07 Şubat 2019 | 5.011 Okunma
TÜM YAZILARI