Cumhur İttifakı’nda üç çatlak: HDP, İYİ Parti, sistem...

Türkiye’de üç gündem var. 1- AKP-MHP arasındaki tartışılması istenmeyen ciddi ayrılıklar. 2- AKP’nin köpürtüp tartışılmasını istediği, gerçeklerin geri planda kaldığı gündem. 3- Halkın gündemi. Halkın gündeminin birinci sırasında ekonomi ve işsizlik var.

Türkiye’de üç gündem var.

1- AKP-MHP arasındaki tartışılması istenmeyen ciddi ayrılıklar.

2- AKP’nin köpürtüp tartışılmasını istediği, gerçeklerin geri planda kaldığı gündem.

3- Halkın gündemi. Halkın gündeminin birinci sırasında ekonomi ve işsizlik var. Her ikisini örtmeye artık TÜİK de yetmiyor. Bu gidişle işsiz sayısı, işli sayısını geçecek. Zamlar, maaş artışını, asgari ücreti katladı. Ne zaman geleceği, kaç kişiyi kapsayacağı bilinmeyen aşı bile bu gündemin gerisinde.

Köpürtülen gündem ortada. Canan Kaftancıoğlu’nu hangi örgüte sokacaklarını bilemiyorlar. Türkiye’de en kolay kurulan örgüt, terör örgütü. Aynı mahallede oturan hemşeriler bir araya gelse bu kadar örgütlenemez. Son gündem “sözde”. Kılıçdaroğlu, “sözde cumhurbaşkanı” dedi diye, yeni bir kampanya başladı. Belki buna da “sözde gündem” demek uygun!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ABD amaç değil, araç değiştiriyor! 20 Ocak 2021 | 554 Okunma Ekonomi Saray’dan bağımsız mı? 19 Ocak 2021 | 523 Okunma Ş-ahlanış! 17 Ocak 2021 | 1.047 Okunma HDP üzerinden hesaplaşma… 14 Ocak 2021 | 928 Okunma Demoktatörlük! 13 Ocak 2021 | 736 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar