AKP’yi İndirmenin Adresi CHP’dir!

MHP dışında Meclis’te grubu bulunan siyasi partilerin tümü seçim bildirgelerini açıkladı. Medyadaki genel algıya bakıldığında en çok gündem oluşturan bildirgenin CHP’ninki olduğu...

MHP dışında Meclis’te grubu bulunan siyasi partilerin tümü seçim bildirgelerini açıkladı. Medyadaki genel algıya bakıldığında en çok gündem oluşturan bildirgenin CHP’ninki olduğu görülüyor. CHP’nin önünde şimdi, kaynaktan kadroya kadar bu vaatlerini nasıl ve kimlerle yerine getireceğini toplumun en geniş kesimlerine anlatma sorumluluğu var. 
Anadolu’nun kahvelerine, semt pazarlarına kadar ulaşan CHP bildirgesinin hem ciddi bir destek aldığı hem de öteki partiler katında telaş uyandırdığı dikkati çekiyor. Bir söz vardır; ne kadar büyük doğruları söylersen söyle, söylediklerin halkın anladığı kadardır. 
Geçmişte AKP’ye oy veren seçmenlerin bir bölümünün CHP’nin vaatlerini anlamaya ve inanmaya çalıştığını birebir sahada gördük. 
HDP’nin vaatleri ise Türkiye partisi olma çabasının tipik bir yansıması. 
AKP’nin bildirgesi, matbaaya giderken düşen boşluklar doldurulduktan sonra tamamlandı. Eğer Davutoğlu, “son eklemeleri ben yapmamıştım, araya birisikoymuş” demezse AKP’de seçmenin karşısına bu bildirgeyle çıkacak.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kadın cinayetlerini yargılama cinayeti! 25 Şubat 2020 | 3.472 Okunma Ankara’da cami sayısı: 3 bin 200, Cemevi sayısı: 14! 23 Şubat 2020 | 182 Okunma İş Bankası Türkiye’dir! 20 Şubat 2020 | 133 Okunma Gül’ün çıkışı... Sağın seçeneği sağ mı? 19 Şubat 2020 | 448 Okunma Diyanet ve Her Şey İşleri Başkanlığı! 18 Şubat 2020 | 285 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar