Adliye Cinayetleri...

İstanbul’un iki yakasındaki adliye binalarından gelen haberler Türkiye’nin gündemine oturdu. Gazetelerin dünkü birinci sayfalarında Çağlayan ve Anadolu adliyesinde yaşananlar vardı. Berkin Elvan davasına...

İstanbul’un iki yakasındaki adliye binalarından gelen haberler Türkiye’nin gündemine oturdu. 
Gazetelerin dünkü birinci sayfalarında Çağlayan ve Anadolu adliyesinde yaşananlar vardı. 
Berkin Elvan davasına bakan savcı Mehmet Selim Kiraz’ın odasına giren iki terörist 9 saat boyunca eylemini sürdürdükten sonra güvenlik güçlerinin yaptığı baskın sonucu öldürüldü. Ağır yaralanan savcı Kiraz hastaneye yetiştirilirken şehit oldu. 
Kiraz, Berkin Elvan davasına bakan 5. savcıydı. Soruşturmada, önceki 4 savcının aldığı yoldan daha fazlasını almış, olayda rolü olanların büyük bölümünü saptamıştı. Bu aşamada 2 teröristin, “failleri açıklayın” eylemi yapması ne anlama geliyor? 
Her şey bir yana, Berkin Elvan cinayetinin biraz daha karanlığa gömülmesi anlamına geliyor. 
Böyle bir olayın İç Güvenliği Yasası’nın Meclis’ten geçmesinden kısa bir süre sonra yaşanması, hükümet açısından “bakın bu yasanın ne kadar gerekli olduğu görüldü”söylemine de zemin oldu. 
Her yanıyla karanlık bir olay!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ankara’da cami sayısı: 3 bin 200, Cemevi sayısı: 14! 23 Şubat 2020 | 58 Okunma İş Bankası Türkiye’dir! 20 Şubat 2020 | 132 Okunma Gül’ün çıkışı... Sağın seçeneği sağ mı? 19 Şubat 2020 | 447 Okunma Diyanet ve Her Şey İşleri Başkanlığı! 18 Şubat 2020 | 284 Okunma Türkiye’de Pakistanlaşma! 16 Şubat 2020 | 589 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar