ABD’ye demokrasi öğretmenin zamanı geldi!

Eyy Amerika’nın bilmem ne meclisi başkanı, Türkiye demeden önce ağzını iyice çalkala, ondan sonra konuş.Sen kim oluyorsun da Türkiye’yi otokrat ilan ediyorsun?

Eyy Amerika’nın bilmem ne meclisi başkanı, Türkiye demeden önce ağzını iyice çalkala, ondan sonra konuş.

Sen kim oluyorsun da Türkiye’yi otokrat ilan ediyorsun?

Bisikletimize atlayıp gelmeyelim oraya... Sana öyle bir demokrasi tarifi yaparız ki cehaletinle yüz yüze gelir saklanacak yer ararsın. Üstüne bir de milli irade dersi veririz, diplomalarını yırtarsın.

Siz iki meclisinizi bir araya getirip karar alıncaya kadar, biz üç tane kanun hükmünde kararname yayımlar, ilk yayımladığımızı iki defa değiştirir, üstüne devrim yazarız.

Yok denetim, olmadı veto, sizin demokrasi su kaynatıyor, farkında değilsiniz.

Temsilciler mi teslimciler mi ne meclisi başkanıysan, sana nazik davranmamızın nedeni hoşgörüye verdiğimiz önemdir. Yoksa şimdiye çoktan ağzının payını verdiğimiz gibi hakkında soruşturma da başlatırdık. Sen bizi Trump’a sor, ne kadar çok kararlı olduğumuzu bilir. O kadar çok karar veririz ki hangisi hangisinden önceydi, sonuç ne oldu, üç gün sonra anlarsın.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ABD amaç değil, araç değiştiriyor! 20 Ocak 2021 | 565 Okunma Ekonomi Saray’dan bağımsız mı? 19 Ocak 2021 | 523 Okunma Ş-ahlanış! 17 Ocak 2021 | 1.047 Okunma HDP üzerinden hesaplaşma… 14 Ocak 2021 | 928 Okunma Demoktatörlük! 13 Ocak 2021 | 736 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar