Yollar yürümekle aşınmaz Sayın Erdoğan

Şiir okuduğu için hapsedilip, ifade özgürlüğü olmadığından şikayetle iktidara gelen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, iktidarda geçen on sekiz yıl sonunda hakları için yürüyen avukatların barışçıl yürüyüşüne tahammül edemez hale geldi.

Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığındaki ekibine hazırlatıp, tam içeriğini Meclis’teki kendi AK Parti grubundan dahi gizlediği yeni avukatlık yasasının haklarını ellerinden alacağı iddiasıyla olabilecek en pasif, en barışçıl protestoyu yapıyor avukatlar. Türkiye’deki 56 baro başkanı, kitlesel olarak da değil, tek başlarına kendi illerinden başkent Ankara’ya sembolik bir yürüyüş başlattılar 20 Haziran’da. Dün Ankara girişinde durduruldular. Hem de zor kullanılarak. Gerekçe yok. Kamu düzenini bozacak, hatta trafiği aksatacak bir durum da yok. 56 Avukat 22 Haziran’da Ankara’daki arkadaşlarıyla buluşacak, onlarla beraber Anıtkabir’e, Atatürk’ün kabrine giderek taleplerini bir de orada dile getirecekler ve eylem orada bitecekti. O kadar. Tahammül gösterilemeyen budur.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İsmailağa Cemaati ister de İstanbul Sözleşmesi kalır mı? 09 Temmuz 2020 | 17 Okunma Medya sürüldüğü dijital gettoda mı susturulacak? 06 Temmuz 2020 | 4.304 Okunma Erdoğan kadına şiddete karşı attığı imzadan pişman 03 Temmuz 2020 | 4.934 Okunma Endişe verici gelişmelere topluca bakınca tablo daha vahim 02 Temmuz 2020 | 7.174 Okunma Kılıçdaroğlu: Davul Erdoğan’da tokmak Bahçeli’de 29 Haziran 2020 | 4.386 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar