Yeni bakanlıklar: Erdoğan da “ver kurtul” tuzağında

Hürriyet gazetesinin ağır topu Abdülkadir Selvi, yıllardır yaza yaza sonunda kabine değişikliği yaptıracak galiba, velev ki yeni bakanlıklar kurulması, bakanlık sayısının artırılması yoluyla.

Sadece yeni bakanlıklar da değil, yeni TBMM Komisyonları da kurulacakmış Selvi’nin bildirdiğine göre. Bir gün önce Meclis başkanı Mustafa Şentop ile mülakat yapmıştı meslektaşımız, bir bildiği vardır. İkinci Cumhurbaşkanı Yardımcılığı ihtimali içinse bir süredir Binali Yıldırım’ın adı konuşuluıyordu ama, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan başkasının bilmesi mümkün değil günümüzde.
Ayrıntıya birazdan girmek üzere şurada bir nefes alalım. Yeni bakanlıklar, yeni Meclis komisyonlarının Ankara siyasetinde bir tek anlamı vardır: kopma tehlikesi olanlara yeni makamlar, yeni kırmızı plakalı makam araçları, yeni müşavirler ve özel harcama kalemleri. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cumhuriyet Bayramı en çok kadınlara kutlu olsun 29 Ekim 2020 | 796 Okunma Charlie Hebdo, Macron, Erdoğan ve ateşle oyun 28 Ekim 2020 | 1.329 Okunma 29 Ekim yasağı, Fransa boykotu ve dolara hücum 27 Ekim 2020 | 3.914 Okunma Dünya değişimin eşiğinde, Türkiye ne kadar hazır? 26 Ekim 2020 | 2.914 Okunma ABD’den Türkiye’ye güvenlik uyarısı: terör saldırısı 24 Ekim 2020 | 1.982 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar