Türkiye laikliği (yeniden) mi keşfediyor?

Bir çiçekle bahar gelmez, Okmeydanı’nda bir kahve konuşması taban hareketi sayılmaz demeyin lütfen.Bir çiçekle bahar gelmez ama bahar gelmeden, daha kış soğuğunda diğerlerinden önce açan bir...

Bir çiçekle bahar gelmez, Okmeydanı’nda bir kahve konuşması taban hareketi sayılmaz demeyin lütfen.
Bir çiçekle bahar gelmez ama bahar gelmeden, daha kış soğuğunda diğerlerinden önce açan bir çiçek de vardır hep.
Halkevlerindenmiş, Ergin Çevik diye bir genç adam çıkıyor, artık IŞİD propagandasıyla gelen gericiliğe, faşizme izin vermeyeceklerini söylüyor, halkı laiklik bayrağına sahip çıkmaya çağırıyordu.
Bunu herhangi bir zaman değil, 1 Ocak’ta, IŞİD militanı bir katil Reina gece kulübünü basın 39 kişiyi öldürüp 65’ini yaraladıktan birkaç saat sonra söylüyordu.
Bu kısa konuşmanın yapıldığı konuşma sosyal medyada hızla yayılmaya başlamıştı ki, bir muhbir vatandaş çıktı Twitter meydanına; İçişleri Bakanlığına bazı “hainlerin” halkı “iç savaşa” çağırdığını söyledi, durdurulmalarını istedi.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu daha birkaç saat önce katliamı yapıp elini kolunu sallayarak kaçan katili ele geçirmek için binlerce polisin katıldığı bir operasyon başlatıldığını ilan etmişti.
Ama Okmeydanı’nda Anayasa’nın temel ilkelerinden laikliğe sahip çıkılmasını isteyen konuşma hakkındaki ihbar ihmal edilemezdi.
İçişleri o kadar işinin arasında, o videonun terörle mücadeleye verildiğini ve kişilerin görüldüğü yerde polise bildirilmelerini istedi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İçişleri Bakanı Soylu: “Acil Durum” yönetimine geçtik 07 Nisan 2020 | 3.805 Okunma Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Cevap vermeyeceğim, çünkü… 04 Nisan 2020 | 7.341 Okunma Akşener: devletin vatandaşa vereceği 550 milyonu yok mu? 03 Nisan 2020 | 7.583 Okunma Virüsü Erdoğan’ın 7 aylık maaşı mı durduracak? 31 Mart 2020 | 11.710 Okunma Cumhurbaşkanı artık bu seslere kulak vermeli 30 Mart 2020 | 10.847 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar