Soylu ve Akar, siyasi beğeni listesinde Erdoğan’ı yakalıyor

MetroPoll araştırma şirketinin Mayıs 2020 “Türkiye’nin Nabzı” araştırması, önümüzdeki süreçte Türkiye siyaset sahnesini hareketli günlerin beklediğine işaret ediyor.

Şirket, her ay partilerin oy oranının yanı sıra siyasilerin popülerlik (beğeni) oranını da ölçüyor. Mayıs sonu itibarıyla yapılan son ölçümlerde, koronavirüs Covid-19’un Türkiye’de görüldüğü ilk ayda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bir ayda yüzde 14 artışla, yüzde 57 popülerlik düzeyine yükselmişti. Oysa iki ay sonra, Erdoğan’ın popülaritesinin (beğenilirliğinin) inişe geçerek Yüzde 50 olarak ölçüldüğü görülüyor. Ama asıl sürpriz bu değil. Beğeni listesine Erdoğan kabinesinden iki kişinin daha, hem de üst sıralardan girdiği görülüyor: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar. Bir başka ilginç nokta da İYİ Parti lideri Meral Akşener’in beğeni oranının da inişte olması. CHP cephesinde ise Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş yükselişte, İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise hala ilk beşte olmasına rağmen irtifa kaybında.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Biden ekibinin Türkiye-ABD açısından isim isim tahlili 15 Ocak 2021 | 916 Okunma AB bu defa Erdoğan’a inanmak istiyor. Gerçekten. 13 Ocak 2021 | 1.711 Okunma En önemli sorun enflasyon, çözüm bulmak Erdoğan’ın işi 11 Ocak 2021 | 1.778 Okunma ABD’de isyan: seçimle gelen seçimle gitmek istemeyince 07 Ocak 2021 | 1.497 Okunma Erdoğan-Bahçeli: gözler yalan söylemez. Sorunlar kapıda 06 Ocak 2021 | 1.537 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar