Soylu ve Akar, siyasi beğeni listesinde Erdoğan’ı yakalıyor

MetroPoll araştırma şirketinin Mayıs 2020 “Türkiye’nin Nabzı” araştırması, önümüzdeki süreçte Türkiye siyaset sahnesini hareketli günlerin beklediğine işaret ediyor.

Şirket, her ay partilerin oy oranının yanı sıra siyasilerin popülerlik (beğeni) oranını da ölçüyor. Mayıs sonu itibarıyla yapılan son ölçümlerde, koronavirüs Covid-19’un Türkiye’de görüldüğü ilk ayda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bir ayda yüzde 14 artışla, yüzde 57 popülerlik düzeyine yükselmişti. Oysa iki ay sonra, Erdoğan’ın popülaritesinin (beğenilirliğinin) inişe geçerek Yüzde 50 olarak ölçüldüğü görülüyor. Ama asıl sürpriz bu değil. Beğeni listesine Erdoğan kabinesinden iki kişinin daha, hem de üst sıralardan girdiği görülüyor: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar. Bir başka ilginç nokta da İYİ Parti lideri Meral Akşener’in beğeni oranının da inişte olması. CHP cephesinde ise Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş yükselişte, İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise hala ilk beşte olmasına rağmen irtifa kaybında.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Endişe verici gelişmelere topluca bakınca tablo daha vahim 02 Temmuz 2020 | 5.912 Okunma Kılıçdaroğlu: Davul Erdoğan’da tokmak Bahçeli’de 29 Haziran 2020 | 4.371 Okunma Yeni bakanlıklar: Erdoğan da “ver kurtul” tuzağında 26 Haziran 2020 | 6.265 Okunma ABD: Afrika’da beraber çalışalım ama üç şartla 25 Haziran 2020 | 5.817 Okunma Yollar yürümekle aşınmaz Sayın Erdoğan 24 Haziran 2020 | 4.489 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar