Referandumun en ağır hatası olur

Kemal Kılıçdaroğlu 24 yıl önce 24 Ocak’ta öldürülen gazeteci Uğur Mumcu’nun ailesiyle birlikte anma törenine katılmış, aracına binmek üzereydi.Bir gazeteci Numan Kurtulmuş’u sorunca durdu, geri...

Kemal Kılıçdaroğlu 24 yıl önce 24 Ocak’ta öldürülen gazeteci Uğur Mumcu’nun ailesiyle birlikte anma törenine katılmış, aracına binmek üzereydi.
Bir gazeteci Numan Kurtulmuş’u sorunca durdu, geri döndü ve sert bir cevap verdi.
Gazeteci, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş’un sabah saatlerinde Anadolu Ajansı yayın kuruluyla yaptığı ve haber kanallarınca canlı yayınlanan mülakatındaki sözleri soruyordu.
Kurtulmuş’un, Kılıçdaroğlu’nun tepki verdiği sözleri şöyleydi:
- “Bundan sonra da suikastlar, canlı bombalar, vesaireler bunlar devam edebilir. (..) Şimdi referandum sürecinin, onlar için ayrı bir motivasyon unsuru olduğu kanaatindeyim. 'Aman şu referandumda evet çıkmasın' diye terör örgütlerini de kullanarak Türkiye'de bir korku atmosferi oluşturabilirler, halkı canından bezdirecek bir noktaya getirebilirler.
- “Bununla ilgili her türlü tedbirlerimizi alıyoruz. Allah'ın izniyle referandumda büyük oranda 'evet' çıktıktan sonra da bu terör örgütleri, hiçbir şekilde sesi soluğu çıkmayacak noktaya gelirler. Bu motivasyonlarını da kaybederler."
"Bu, 'Şu anda terörü biz destekliyoruz'un itirafıdır” diye başladı Kılıçdaroğlu ve devam etti:
- “Yani ‘Sürekli terörü besliyoruz, terör örgütlerine göz yumuyoruz. İnsanlar ölüyor, insanlar katlediliyor. Eğer bizi seçerseniz, başkanlık rejimini, tek adam rejimini getirirseniz terör bitecek' anlamına geliyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Libya: kazananlar, kaybedenler ve son durum 13 Ocak 2020 | 6.661 Okunma Çalışan Gazeteciler Günü’nün nesini kutlayalım? 10 Ocak 2020 | 4.016 Okunma ABD – İran krizi Türkiye’yi nasıl etkiler? 06 Ocak 2020 | 7.367 Okunma “AKP ikiz doğuruyor”: Kılıçdaroğlu 04 Ocak 2020 | 7.630 Okunma ABD, İran’ın Kara Şövalyesini öldürdü 03 Ocak 2020 | 6.608 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar