Meral Akşener ne yapıyor, farkında mısınız?

İYİ Parti lideri Meral Akşener pek fazla kişinin dikkatini çekmeyen ama önemli bir iş yapıyor bu günlerde. Aslında yazının başlığı çok uzun olmasaydı, Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, DEVA Partisi lideri Ali Babacan’ın ne yaptığının farkında mısınız diye sormam da gerekirdi?

Onlara da geleceğim, az çok biliyorsunuz ama pek bilinmeyen bazı ayrıntılar vereceğim. Ama önce Akşener, çünkü onun yaptığı bütün partilerden farklı.
Akşener bir süredir TBMM Grup toplantılarında kürsüyü toplumdan temsilcilere, sesini duyurmakta güçlüğü olanlara bırakıyor. Bu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun sıklıkta yaptığı gibi o grupların söylediklerini siyasi gündeme taşımaktan farklı. Doğrudan kendilerini konuşturuyor. TBMM televizyonunda partisine ayrılmış sürenin bir kısmını doğrudan sivil toplumun, pek öne çıkamayan temsilcilerine tahsis ediyor Akşener.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye-Yunanistan gerilimi: mesele gaz arama değil ki… 12 Ağustos 2020 | 6.231 Okunma Akşener, İnce ve siyasetin iki yüzlü halleri 11 Ağustos 2020 | 5.522 Okunma Siyasetin futbola derin müdahalesi 06 Ağustos 2020 | 1.547 Okunma AK Parti zemininde beliren üç fay hattı 03 Ağustos 2020 | 2.539 Okunma Dilipak hakaretine tepki: KADEM Sözleşmeye sahip çıktı 01 Ağustos 2020 | 1.611 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum