Kritik gün 13 Ocak Cuma

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ dün A-Haber’de başkanlık anayasasının 340 üzeri oyla geçeceğine inandığını söyledi.Yani MHP desteğini da arkasına almış AK Parti bakımından çekinilecek...

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ dün A-Haber’de başkanlık anayasasının 340 üzeri oyla geçeceğine inandığını söyledi.
Yani MHP desteğini da arkasına almış AK Parti bakımından çekinilecek bir şey yok, başkanlık sistemi çantada keklik, öyle mi?
Peki, o zaman Anayasa’nın 175’inci maddesi orada dururken Meclis Başkan Vekili Ahmet Aydın bizden nasıl olsa diyerek o oyunu göstere göstere atma şenlikleri neden?
AK Parti milletvekillerinin, hatta MHP milletvekillerinin kime neyi kanıtlaması gerekiyor?
MHP’li Celal Adan’ı yıllardır tanırım ve AK Partili Ayşenur Bahçekapılı’ya atmadığı oy pusulalarını gösterirken görüntülerini izlerken benim içim acıdı.
Peki, ya bunu görüntülemek isteyen CHP’lilere gösterilen tepkiler? Madem çekinilecek bir şey yapılmıyor, görüntülenmesinden de rahatsızlık duyulması neden?
Yoksa bütün o başkanlık sistemine geçiş şenliği görüntülerinin altında bir tür, “kan tükürüp kızılcık şerbeti içtim deme” ruh hali mi var?
Başbakan Binali Yıldırım 10 Ocak akşamı, ilk maddenin oylanmasından önce Meclis’in muhalefet kulisine sürpriz bir giriş yaptı.
Doğruca CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanına gitti, çay sohbetine.
Kılıçdaroğlu, “Çekin taslağı, her şeyi konuşuruz” filan diyor, Özgür Özel söze giriyor, 2019’daki seçime kadar Yıldırım’ı başbakan görmek istediklerini söylüyor, Yıldırım Özel’e takılıyor, izlemişsinizdir ekranlarda.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
15 Temmuz’un kara delikleri 15 Temmuz 2018 | 5.497 Okunma Kadının güçlenmesi erkeğe de iyi gelecek 08 Mart 2018 | 558 Okunma Rusya ve İran’la Suriye çatlağı 11 Ocak 2018 | 7.088 Okunma Erdoğan’ın ilk turda MHP desteğiyle seçilme formülü 10 Ocak 2018 | 10.651 Okunma Bahçeli, Erdoğan’dan çok şey mi istiyor? 09 Ocak 2018 | 7.785 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar