Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Cevap vermeyeceğim, çünkü…

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 3 Nisan akşamı Korona/Covid-19 salgınına karşı önlemleri açıklarken kendisi hakkında söylediği sözlere “Cevap vermeyeceğini” söyledi.

YetkinReport’un sorusu üzerine konuşan CHP lideri, “Bana istediği her şeyi söyleyebilir, cevap vermeyeceğim. Türkiye’nin bu tartışmalarla kaybedecek zamanı yok” dedi.
Kılıçdaroğlu’nun, Erdoğan’a cevap vermeme gerekçelerini de açıkladığı sözler şöyle:
“Türkiye bugün büyük bir travma, büyük bir salgın hastalıkla karşı karşıya. İnsanlar ölüm kalım mücadelesinde.
Bu salgın hastalığı en az hasarla atlatmak için birlikte mücadele etmek varken, el birliğiyle mücadele etmek varken, merkezi yönetimle, yerel yönetimlerin, birlikte işbirliği içinde mücadele etmesi gerekirken bu tür kısır tartışmalara, çatışmalara girmeyi doğru bulmuyorum. Sıcak siyaseti bu işin öznesi yapmayı doğru bulmuyorum.
Kendisine cevap vermeyeceğim.
Bana istediği her şeyi söyleyebilir, cevap vermeyeceğim.
Türkiye’nin bu tartışmalarla kaybedecek zaman yok.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir istihbarat operasyonunun diplomatik perde arkası 03 Haziran 2020 | 4.333 Okunma Meclis açılırken Ankara’dan siyasi ve ekonomik görünüm 01 Haziran 2020 | 4.432 Okunma Erdoğan’a iki soru: biri virüs üzerine, diğeri malum 29 Mayıs 2020 | 5.674 Okunma Menderes ve Bayar: bir 27 Mayıs hikayesi 27 Mayıs 2020 | 3.793 Okunma Davutoğlu ve Babacan: eleştiri yetmiyor, özeleştiri şart 27 Mayıs 2020 | 6.351 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar