Karşı çıkan herkesi susturarak, kapı dışarı ederek…

“Partisini bu duruma düşüren zat, kendisine karşı çıkan herkesi susturarak, gerekirse kapı dışarı ederek diktatörlüğün dik âlâsını sergilemektedir.” Bilin bakalım bu sözleri kim, kimi eleştirmek için sarf etti?

“Partisini bu duruma düşüren zat, kendisine karşı çıkan herkesi susturarak, gerekirse kapı dışarı ederek diktatörlüğün dik âlâsını sergilemektedir.”

Bilin bakalım bu sözleri kim, kimi eleştirmek için sarf etti?

Hayır, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve AK Parti lideri Tayyip Erdoğan’ı eleştirmek için kurmadı bu cümleyi. Gerçi söylese kimse yadırgamazdı; zaten bir süredir Erdoğan’ı kendisine karşı çıkan herkesi susturmak, kapı dışarı etmek ve Türkiye’yi diktatörce yönetmekle suçluyor.

Ama bu cümleyi bu defa Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na karşı sarf etti. 25 Ocak’ta video üzerinden AK Parti’nin Mersin, Denizli ve Uşak il kongrelerine hitabı sırasında.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AK Parti’ye her şey serbest: kovit yasakları da hakaret de 24 Şubat 2021 | 2.676 Okunma NATO’da S-400’ler değil ama Irak operasyonu konuşuldu 19 Şubat 2021 | 807 Okunma Davutoğlu’dan Erdoğan’a: operasyon önceden söylenmez 17 Şubat 2021 | 2.446 Okunma Senatörler Biden’a yazdı: berbat bir Türkiye mektubu 10 Şubat 2021 | 2.276 Okunma İşte Kılıçdaroğlu’nun Erdoğan’a yeni Anayasa yanıtı 08 Şubat 2021 | 758 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar