Karşı çıkan herkesi susturarak, kapı dışarı ederek…

“Partisini bu duruma düşüren zat, kendisine karşı çıkan herkesi susturarak, gerekirse kapı dışarı ederek diktatörlüğün dik âlâsını sergilemektedir.” Bilin bakalım bu sözleri kim, kimi eleştirmek için sarf etti?

“Partisini bu duruma düşüren zat, kendisine karşı çıkan herkesi susturarak, gerekirse kapı dışarı ederek diktatörlüğün dik âlâsını sergilemektedir.”

Bilin bakalım bu sözleri kim, kimi eleştirmek için sarf etti?

Hayır, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve AK Parti lideri Tayyip Erdoğan’ı eleştirmek için kurmadı bu cümleyi. Gerçi söylese kimse yadırgamazdı; zaten bir süredir Erdoğan’ı kendisine karşı çıkan herkesi susturmak, kapı dışarı etmek ve Türkiye’yi diktatörce yönetmekle suçluyor.

Ama bu cümleyi bu defa Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na karşı sarf etti. 25 Ocak’ta video üzerinden AK Parti’nin Mersin, Denizli ve Uşak il kongrelerine hitabı sırasında.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ABD’yle ilişkilerde rüzgâr değişiyor: en muhtemel senaryo 19 Mart 2021 | 351 Okunma Mısır virajı ve “Ne diyorsam o” siyasetinin sonu 17 Mart 2021 | 879 Okunma MHP’nin “Fosforlu” kampanyası yeni Anayasayı yatırdı gibi 12 Mart 2021 | 1.504 Okunma Akşener’in Fosforlu Cevriye çıkışı putları kıran türden 11 Mart 2021 | 1.045 Okunma Papa Fransis’in Irak ziyareti, Türkiye ve İran 10 Mart 2021 | 215 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar