Erdoğan’a iki soru: biri virüs üzerine, diğeri malum

Fotoğrafa dikkatle bakmak lazım. 27 Mayıs’ta Yassıada’daki “Demokrasi ve Özgürlükler” külliyesinin açılış töreninden. Demokrasi, özgürlükler ve hukuk konusuna geleceğim ama önce virüs.

Bir salon dolusu davetli var. Hepsi maskelerini takmış durumda. Tıpkı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın herkese öğütlediği, takmayanları alenen azarladığı gibi. Ama o koca salon içinde bir tek takmayan kendisi. Üstelik kendisi de 65 yaş üstü.
İnsanın aklına iki şey geliyor: Ya Cumhurbaşkanı koronavirüs Covid-19’a yakalanma riskine rağmen, başka herkes gibi görünmek istemiyor, rakibi Joe Biden ile maske taktığı için alay eden ABD Başkanı Donald Trump gibi farkını ortaya koyuyor. Ya da Covid’e yakalanmayacağına, kendisine virüs işlemeyeceğine inanıyor. İlkine, artık o kadarına ihtimal vermiyorum. Ama sebep bağışık olduğuna inanmasıysa, bu durum acaba ilk günlerde Covid’e yakalanması ve hızlı ve güçlü bir tedaviyle iyileşip bağışıklık kazanmış olmasıyla açıklanabilir mi? Bu süreç Sağlık Bakanı Koca’nın denetiminde yürütülmüş olabilir mi?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Meral Akşener ne yapıyor, farkında mısınız? 11 Temmuz 2020 | 4.416 Okunma İsmailağa Cemaati ister de İstanbul Sözleşmesi kalır mı? 09 Temmuz 2020 | 8.182 Okunma Medya sürüldüğü dijital gettoda mı susturulacak? 06 Temmuz 2020 | 4.315 Okunma Erdoğan kadına şiddete karşı attığı imzadan pişman 03 Temmuz 2020 | 4.967 Okunma Endişe verici gelişmelere topluca bakınca tablo daha vahim 02 Temmuz 2020 | 7.183 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar