Erdoğan hükümeti yeni Covid önlemi almak zorunda

Adeta mezarlıkta ıslık çalarak korkularını yok saymaya benziyor Ankara’nın Covid salgını karşısındaki durumu. Denizin bittiği aşamaya geliyoruz. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan hükümeti sıkı Covid önlemlerini yeniden devreye almak zorunda kalacak.

Adeta mezarlıkta ıslık çalarak korkularını yok saymaya benziyor Ankara’nın Covid salgını karşısındaki durumu. Denizin bittiği aşamaya geliyoruz. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan hükümeti sıkı Covid önlemlerini yeniden devreye almak zorunda kalacak. Ancak bunun geciktirildiği her gün riskin artma ihtimali var. Sağlık Bakanlığının kurallara uymadan deneysel ilaç kullanımına göz yumması gibi yollar çıkış değil. Dünya Sağlık Örgütünün son uyarıları kış aylarında bütün Kuzey Yarıkürede hastalığın yeni bir patlama yapacağı yolunda.

Avrupa ülkeleri geçtiğimiz hafta sonundan itibaren ve geciktiklerini de itiraf ederek sıkı önlemler ilan etmeye başladı.

Fransa’da Başkent Paris dahil 9 şehirde 17 Ekim’den itibaren gece 21.00’den sabah 06.00’ya kadar sokağa çıkma yasağı başladı. İspanya’nın başkenti Madrid’e zorunlu haller dışında girişi çıkışlar 15 Ekim’de yasaklandı, Barcelona’da otel ve lokantalar kısıtlandı, sadece paket servise izin var. Hollanda’da 14 Ekim’den itibaren şimdilik 1 ay boyunca bütün dükkân, süpermarket, kafe, lokanta, bar gibi yerler saat 20.00’de kapatıldı, konser ve fuarlara sıkı kısıtlamalar getirildi. Almanya’ya ayrıca değineceğiz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun can güvenliğini önemsemeli 04 Aralık 2020 | 1.374 Okunma ABD ve NATO ile yaklaşan büyük fırtına 03 Aralık 2020 | 2.711 Okunma Bir Amerikalının gözünden Türkiye’de iyi giden tek şey 02 Aralık 2020 | 3.468 Okunma Kritik NATO toplantısı öncesinde Oruç Reis limana döndü 30 Kasım 2020 | 1.565 Okunma Kırk yıldır bitmeyen ASALA iddiası ve ASALA gerçeği 28 Kasım 2020 | 1.713 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum