Biden’ın ilk icraatı ne oldu? İlk Türkiye icraatı ne olacak?

En büyük sorunlardan biri yönetim anlayışı ve çalışma yöntemi konusunda çıkacak gibi görünüyor. Erdoğan bütün kilit konuların liderler düzeyinde ele alınmasını, doğrudan kendisine getirilmesini istiyor.

Joe Biden, Donald Trump’ın Beyaz Saray’ı devir teslim törenine katılmadan terk etmesinden birkaç saat sonra düzenlenen törenle ABD’nin 46’ıncı başkanı olarak göreve başladı. Trump yanlılarının askeri sokağa döken Kongre baskınına rağmen Biden sakindi ve sakin bir konuşma yaptı. Belki en köşeli ifadesi beyaz ırkçılığını terörizm sayarak mücadele sözü vermesiydi. Ülke tarihin seçilen ilk kadın ve ilk siyah Başkan Yardımcısı Kamala Harris’in sıkıntılarla büyümüş bir göçmen çocuğu olarak yemin ederken gizleyemediği sevinci görmeye değerdi. Biden’ın ilk icraatı ise yemin töreninin bitmesinden birkaç dakika sonra geldi.

Biden çalışma masasına oturdu ve birbiri ardına dosyaları imzalamaya başladı. İlk imzası, Trump’ın Meksika sınırına ördüğü duvarın inşaatını durdurmak oldu. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AK Parti’ye her şey serbest: kovit yasakları da hakaret de 24 Şubat 2021 | 2.662 Okunma NATO’da S-400’ler değil ama Irak operasyonu konuşuldu 19 Şubat 2021 | 806 Okunma Davutoğlu’dan Erdoğan’a: operasyon önceden söylenmez 17 Şubat 2021 | 2.446 Okunma Senatörler Biden’a yazdı: berbat bir Türkiye mektubu 10 Şubat 2021 | 2.276 Okunma İşte Kılıçdaroğlu’nun Erdoğan’a yeni Anayasa yanıtı 08 Şubat 2021 | 758 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar