Beklediği alkış gelmeyince Erdoğan

21 Temmuz. Kadınlar sokakta üniversiteli Pınar Gültekin’in öldürülmesini protesto ederken polis tarafından hırpalanıyordu.

Kadına şiddete karşı İstanbul Sözleşmesine attığı imzayı nasıl geri alacağını düşünen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ise Beştepe’de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin iki yıllık değerlendirme toplantısında konuşuyordu. Şimdiye kadar kendisinin de ortağı MHP lideri Devlet Bahçeli’nin de yere göğe sığdıramadığı Sistem hakkında manevra işareti veriyordu: “Daha iyisini, daha efdalini, daha güzelini bulduğumuzda her türlü değişime gönlümüz de siyasetimiz de açıktır.” Orada bir yarım es veriyor, alkış bekliyor. Alkış gelmiyor. Bir yarım es daha veriyor. Neyse ki oradaki bir görevli alkış işareti yapıyor ve alkış geliyor salondan. Cumhurbaşkanı alınıyor bu duruma, sitem ediyor: “Yani söylemesek, alkışlamayacaksınız.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Siyasetin futbola derin müdahalesi 06 Ağustos 2020 | 1.527 Okunma AK Parti zemininde beliren üç fay hattı 03 Ağustos 2020 | 2.523 Okunma Dilipak hakaretine tepki: KADEM Sözleşmeye sahip çıktı 01 Ağustos 2020 | 1.600 Okunma İşte Erdoğan’dan fesih isteyen İstanbul Sözleşmesi raporu 23 Temmuz 2020 | 4.381 Okunma Beklediği alkış gelmeyince Erdoğan 22 Temmuz 2020 | 9.332 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar