Ankara’da iki cephede iki senaryo belirginleşiyor

Ankara siyaset kulislerinde hem iktidardaki AK Parti-MHP ittifakı hem de muhalefetteki CHP-İYİ Parti ittifakı cephelerinde iki senaryo, ikişer senaryo konuşuluyor.

Ankara siyaset kulislerinde hem iktidardaki AK Parti-MHP ittifakı hem de muhalefetteki CHP-İYİ Parti ittifakı cephelerinde iki senaryo, ikişer senaryo konuşuluyor. Bu senaryolar 2019 yerel seçimlerinde (MHP karlı çıksa da) AK Parti’nin aldığı yenilgi sonrası bu kadar belirgin değildi. Belirginleşmeye başlamasına yol açan biraz dünyayı da sarsan koronavirüs Covid-19 salgını, biraz da faiz-kur inadıyla daha da bozulan ekonomik dengeler oldu.

Hem ekonomik hem siyasi planda yaşanan sıkışmanın yanı sıra hem iktidar hem muhalefet cephesindeki arayışları da artırıyor; kimi açık, kimi kapalı kapılar ardında.

İktidar ve muhalefet cephelerindeki senaryolara geçmeden önce son birkaç günde yaşanan bazı şaşırtıcı gelişmelerin perde arkası gerekçeleri konusunda ortaya çıkmaya başlayan gerekçeleri aktaralım.

Salgın, reform ve Katar’a satış

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Türkiye’nin pandemi ile mücadelede dünyada en kötü durumdaki ülkelerden biri olduğunu açıklaması, sadece ekonomik nedenlere bağlı değilmiş, daha önce yazdığımız gibi. Dünya Sağlık Örgütü ülkelere açıkladıkları veri kadar aşı tahsisi yapacakmış.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AB bu defa Erdoğan’a inanmak istiyor. Gerçekten. 13 Ocak 2021 | 1.699 Okunma En önemli sorun enflasyon, çözüm bulmak Erdoğan’ın işi 11 Ocak 2021 | 1.775 Okunma ABD’de isyan: seçimle gelen seçimle gitmek istemeyince 07 Ocak 2021 | 1.495 Okunma Erdoğan-Bahçeli: gözler yalan söylemez. Sorunlar kapıda 06 Ocak 2021 | 1.532 Okunma Erdoğan emaneti ehline bakın nasıl veriyor? 05 Ocak 2021 | 2.428 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar