Alaturka Kremlinoloji ve Erdoğan’ı anlama çabası

Herhalde neden kamuoyu önünde görünmediği sorularına cevap olarak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan 25 Mart akşamı bir sürpriz yaptı ve bütün televizyon ekranlarında belirdi.

Daha birkaç saat önce Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan ayrıntılarıyla dinlediğimizin bir özetini Cumhurbaşkanı tekrarladı. Özet aynı: “Evde kalın!” Mesaj doğru, ama mesajı zorlayıcı bir önleme başvurmamakta ısrarlı görünüyor Erdoğan. Herkesin kendi olağanüstü halini ilan etmesini istemek gerçekçi değil. Erdoğan -doğru bir kararla- kapalı mekanlarda sigara yasağı getirirken “herkes kendi isteğiyle içmesin” mi demişti?
Bant çekimiydi. Fondan anladığımıza göre gündüz çekilmişti. Çekim, Tarabya’da Cumhurbaşkanlığına ait Huber Köşkündeydi. Bant tek bir seferde çekilmemişti. Montaj yapıldığı belli olan kısımlar vardı. Oysa Cumhurbaşkanlığı bünyesinde bu işleri çok profesyonelce yapan ekip ve teçhizat mevcut. Ayrıca Cumhurbaşkanının her zaman alıştığı türden değil, sanki daha basit bir prompter cihazına bakarak konuşuyor, okurken güçlük çektiği, yarım durak verdiği bölümler oluyordu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Cevap vermeyeceğim, çünkü… 04 Nisan 2020 | 7.331 Okunma Akşener: devletin vatandaşa vereceği 550 milyonu yok mu? 03 Nisan 2020 | 7.575 Okunma Virüsü Erdoğan’ın 7 aylık maaşı mı durduracak? 31 Mart 2020 | 11.708 Okunma Cumhurbaşkanı artık bu seslere kulak vermeli 30 Mart 2020 | 10.845 Okunma Alaturka Kremlinoloji ve Erdoğan’ı anlama çabası 26 Mart 2020 | 6.785 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar