Akşener, İnce ve siyasetin iki yüzlü halleri

Düşünebiliyor musunuz AK Parti’de bir üyenin Genel Başkan Tayyip Erdoğan’a, Muharrem İnce’nin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelttiği eleştirilerin çeyreğini yöneltse başına gelebilecekleri?

Ayrılıp kendi partilerini kurana kadar eleştiride bulunmayan Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan hakkında şimdi söylenenler bir fikir verebilir. Hatırlarsınız, Meral Akşener MHP’den Fethullahçı suçlamalarıyla dışlanmış, evi basılmaya çalışılmıştı. Düşünebiliyor musunuz Devlet Bahçeli’nin çağrısına Kılıçdaroğlu yorum yapsaydı hükümet yanlısı medyada yapılacak “sen karışma” yayınlarını? Oysa Erdoğan desteklediğinde, başka partinin içişlerine müdahale sayılmıyor, alkışlanıyor. Üstelik, birazcık sitem etti diye 40 yıllık partisinden ihraç edilen Cemal Enginyurt’un, Akşener’i kazandığı MHP Kongresinden türlü tezgâhla çıkaran kişinin kendisi olduğunu söylemesine rağmen.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yunanistan ve AB ile uzlaşma ekonomiye nefes aldırabilir 24 Eylül 2020 | 473 Okunma Bir hâkim, bir savcı, Bir Düğün Gecesi ve kuvvetler ayrılığı 21 Eylül 2020 | 1.208 Okunma AB’nin Türk imparatorluğu uyarısının anlamı 16 Eylül 2020 | 940 Okunma Erdoğan’ın en büyük şansı Macron 14 Eylül 2020 | 1.808 Okunma İşler Ankara’nın kontrolünden çıkmak üzere 11 Eylül 2020 | 9.911 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar