Abdullah Gül'ün arkasına saklanarak...

Önceki cumhurbaşkanı Abdullah Gül dün, 4 Aralık'ta kendi adına Kayseri'de yapılan Müze-Kütüphanenin açılışından bir gün önce CNN Türk'e verdiği mülakatta siyasetin geleceği...


Önceki cumhurbaşkanı Abdullah Gül dün, 4 Aralık'ta kendi adına Kayseri'de yapılan Müze-Kütüphanenin açılışından bir gün önce CNN Türk'e verdiği mülakatta siyasetin geleceği açısından önemli sözler söyledi.
Hakan Çelik'in sorusuna yüzünde sabrını korumayı amaçlayan bir tebessümle "Daha önce kırk kez soruldu" dedi; "Ve açıkladım 'Aktif siyaseti bıraktım' diye. Art niyetli çevreler bunu ortaya atıyor."

Bu sorunun sık sık sorulmasının bir nedeni var elbette.

Son dalga İngiltere eski başbakanı Tony Blair ile yaptığı bir görüşme ve Ürdün'de yaptığı bir konuşma nedeniyle yükseldi.

İşin ilginç yanı, daha çok hükümet yanlısı medya ve sosyal medyada Gül'ün bu temaslarının "Yurt dışında bağlantılarıyla yeni parti kuracak, AK Parti'yi bölecek, Erdoğan'ı devirecek" makamında hedef gösterilmesi.

Gül belki de o yüzden CNN Türk mülakatında "Ben yerli bir insanım" dedi; "Kendi değerlerimize inanan bir insanım. (...) Siyaset yapacak olsam, Batı'dan, Avrupa'dan, başka yerden destek almam, kendi halkımdan destek alırım."

Gül'ün "Nasıl parti kurulacağını bilirim" demesi böyle okunmalı, yani 'kurmayı bilmediğinden değil, daha önce kurdum, kurmayacağımdan' diyor.

Ama bu sözden bile bazı siyasetçilerin yeni bir heves çıkardığı anlaşılıyor.

Kendi adına kurduğu müzenin açılışını neredeyse kırk yıllık yoldaşı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapmasını istediğini de görmek istemiyorlar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
15 Temmuz’un kara delikleri 15 Temmuz 2018 | 5.497 Okunma Kadının güçlenmesi erkeğe de iyi gelecek 08 Mart 2018 | 558 Okunma Rusya ve İran’la Suriye çatlağı 11 Ocak 2018 | 7.088 Okunma Erdoğan’ın ilk turda MHP desteğiyle seçilme formülü 10 Ocak 2018 | 10.651 Okunma Bahçeli, Erdoğan’dan çok şey mi istiyor? 09 Ocak 2018 | 7.785 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar