Abdullah Gül'ün arkasına saklanarak...

Önceki cumhurbaşkanı Abdullah Gül dün, 4 Aralık'ta kendi adına Kayseri'de yapılan Müze-Kütüphanenin açılışından bir gün önce CNN Türk'e verdiği mülakatta siyasetin geleceği...


Önceki cumhurbaşkanı Abdullah Gül dün, 4 Aralık'ta kendi adına Kayseri'de yapılan Müze-Kütüphanenin açılışından bir gün önce CNN Türk'e verdiği mülakatta siyasetin geleceği açısından önemli sözler söyledi.
Hakan Çelik'in sorusuna yüzünde sabrını korumayı amaçlayan bir tebessümle "Daha önce kırk kez soruldu" dedi; "Ve açıkladım 'Aktif siyaseti bıraktım' diye. Art niyetli çevreler bunu ortaya atıyor."

Bu sorunun sık sık sorulmasının bir nedeni var elbette.

Son dalga İngiltere eski başbakanı Tony Blair ile yaptığı bir görüşme ve Ürdün'de yaptığı bir konuşma nedeniyle yükseldi.

İşin ilginç yanı, daha çok hükümet yanlısı medya ve sosyal medyada Gül'ün bu temaslarının "Yurt dışında bağlantılarıyla yeni parti kuracak, AK Parti'yi bölecek, Erdoğan'ı devirecek" makamında hedef gösterilmesi.

Gül belki de o yüzden CNN Türk mülakatında "Ben yerli bir insanım" dedi; "Kendi değerlerimize inanan bir insanım. (...) Siyaset yapacak olsam, Batı'dan, Avrupa'dan, başka yerden destek almam, kendi halkımdan destek alırım."

Gül'ün "Nasıl parti kurulacağını bilirim" demesi böyle okunmalı, yani 'kurmayı bilmediğinden değil, daha önce kurdum, kurmayacağımdan' diyor.

Ama bu sözden bile bazı siyasetçilerin yeni bir heves çıkardığı anlaşılıyor.

Kendi adına kurduğu müzenin açılışını neredeyse kırk yıllık yoldaşı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapmasını istediğini de görmek istemiyorlar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Alaturka Kremlinoloji ve Erdoğan’ı anlama çabası 26 Mart 2020 | 6.677 Okunma Korona-kriz hakkında söylenmeyenler, bilmediklerimiz 25 Mart 2020 | 9.343 Okunma Tokyo Olimpiyatları koronaya rağmen iptal edilmiyor 20 Mart 2020 | 3.487 Okunma Salgına hazırlıklı yakalandığımıza inanan var mı? 20 Mart 2020 | 8.028 Okunma Üç zor hafta, ama gerekli: kurallara uyalım 19 Mart 2020 | 5.339 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar