ABD’den Türkiye’ye güvenlik uyarısı: terör saldırısı

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği 23 Ekim’de temsilciliklerini vize işlemlerine kapattı, bunu da yazılı bir “Güvenlik Alarmı” ile duyurdu.

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği 23 Ekim’de temsilciliklerini vize işlemlerine kapattı, bunu da yazılı bir “Güvenlik Alarmı” ile duyurdu.

Bu pek sık ve alışık olunan bir gelişme değil. Çünkü oldukça ayrıntılı. Duyuruda “Türkiye’deki ABD misyonu İstanbul’daki ABD vatandaşları ve diğer yabancıların yanı sıra, İstanbul’daki ABD Başkonsolosluğu dahil Türkiye’deki muhtemel diğer yerlere yönelik muhtemel terör saldırıları ve insan kaçırmalar olabileceğine dair güvenilir bildirimler almıştır” deniliyor. ABD Büyükelçiliği bu çerçevede “Büyük ofis binaları veya alışveriş merkezleri dahil” Amerikalıların veya yabancıların bulunabileceği yerlerde çok dikkatli bulunmalarını tavsiye etti. Yine bu çerçevede ABD Büyükelçiliği Türkiye’deki vatandaşlarından “kalabalıklardan uzak durmaları” ve “yerel medyayı izlemelerini” istedi.

Bu duyurunun sadece ABD vatandaşları ve yabancıları ilgilendirmediği açık. Duyuruda “Türkiye’deki diğer yerler” gibi, “büyük ofis binaları” gibi, “AVM’ler” gibi ifadeler yeterince açık. Çünkü buralara yönelik bir saldırı sadece orada bulunmaları muhtemel Amerikalı veya diğer yabancıları değil, daha çok Türk vatandaşlarını etkileyecektir.

ABD, Türkiye’yi büyük terör saldırılarına karşı alenen uyarıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ABD ve NATO ile yaklaşan büyük fırtına 03 Aralık 2020 | 2.250 Okunma Bir Amerikalının gözünden Türkiye’de iyi giden tek şey 02 Aralık 2020 | 3.394 Okunma Kritik NATO toplantısı öncesinde Oruç Reis limana döndü 30 Kasım 2020 | 1.560 Okunma Kırk yıldır bitmeyen ASALA iddiası ve ASALA gerçeği 28 Kasım 2020 | 1.704 Okunma Ankara’da iki cephede iki senaryo belirginleşiyor 27 Kasım 2020 | 7.307 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum