Murat Yetkin
Murat Yetkin Hürriyet

Erdoğan AK Partiden başlıyor: Tasfiye kapıda

20 Mayıs 2017 | 11.9 K

Tasfiyenin de, Türkiye’de siyasetin, idarenin 16 Nisan referandumu sonuçlarına göre yeniden yapılandırılmasının da miladı 21 Mayıs’taki AK Parti olağanüstü genel kurulu olacak.

Erdoğan dün 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yaptığı konuşmada açıkça söyledi zaten, duymak isteyen kulaklara.


Bu yeniden yapılandırma işleminin başlayacak olmasını Erdoğan’ın, “Bu pazar günü yapacağımız partimizin büyük kongresinden itibaren kendi inisiyatif alanımızda gençlere hak ettikleri yerleri vermeye kararlıyız” cümlesinden anlayabiliyoruz.


Bu cümle epey bir süredir Ankara siyaset kulislerinde konuşulan bölük pörçük pek çok bilgiyi bir araya getirip anlam kazandıran bir özet aslında.


Erdoğan bu işaretle yalnızca parti kademelerinde daha genç isimlere yer verilmesini kast etmiyor; onun ötesinde bir stratejiyi duyuruyor.


Evet, parti yetkili kurullarında daha çok genç kadın ve erkeğe yer verilmesi mutlaka genç nüfuslu Türkiye’de giderek yaşlanan siyaset sınıfına taze kan getirecektir ama asıl bir başka projenin başlangıcı olacak bu.

Devamını Oku