Sabır, azim, stres, panik ve zafer!

Bu tür turnuvalarda iyi başlamak, kazanmak ve üç puan her zaman çok önemli. Yüreğimizin ağzımıza geldiği anlar oldu. Tribünde kalbimiz sıkıştı. Sabır, stres, panik ama her şeyden önce kazanma...

Bu tür turnuvalarda iyi başlamak, kazanmak ve üç puan her zaman çok önemli. Yüreğimizin ağzımıza geldiği anlar oldu. Tribünde kalbimiz sıkıştı. Sabır, stres, panik ama her şeyden önce kazanma isteği vardı. İşte zafer de böyle geldi. Birkaç maddeyle maçı analiz edelim:
1-Montella'nın sürprizleri vardı. Polonya maçında kötü olsa da Samet'i oynatmakta ısrar etti.
2-Orkun ve Hakan'ı birlikte oynatarak pas organizasyonunu merkezde iyi kurgulamak istedi. Kaan'ı hızlı ve agresif şekilde emniyet olarak kullandı.
3-Gürcülerin 5'li savunma, önünde iki de ön libero kullanması ilk devre Orkun'u düşürdü, istediği topları alıp kullanamadı. Barış kalabalık savunma arasında boğuldu. Savunma arkası denemeleri zayıftı.
4-Rakip savunma merkezi kalabalık tutarken biz forvetsiz düzene döndük. İçeride pivot santrfor olmayınca en iyi çözüm ikiye bir ve üçgenlerle rakibi merkezde delip bekleri ceza sahasına sarkıtarak pozisyon bulmaktı. Montella da bunu uygulamak istedi. Arda'nın dışında Kenan, Ferdi ve Mert ile de bu şekilde pozisyonlar bulundu.
5-İkinci yarı Arda'nın sağ kanattan...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sandıktan kaçmayın kaos üretmeyin! 18 Temmuz 2024 | 117 Okunma Başkent kulisleri! 17 Temmuz 2024 | 268 Okunma Yaşasın Cumhuriyet Yaşasın Devletimiz 16 Temmuz 2024 | 1.539 Okunma Bitmeyen dert yabancı sayısı 11 Temmuz 2024 | 1.302 Okunma Avrupa alkışlıyor biz kötülüyoruz! 10 Temmuz 2024 | 1.423 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar