Doğru seçim, düzgün zemin ve iyi skor!

Hem Andorra hem de Moldova maçlarından 3'er puanla ayrılmamız gerekiyordu. Öncelikle bunu başardık, ben tabelaya bakarım. Kazandık mı kazandık… Sonra da oyunu analiz etmek lazım.

Aslında bakarsanız iki maçın da ortak özelliklerinin biri iştahlı oyunla kazanma isteğimizdi. İkincisi de rakiplerin neredeyse sıfır hücumla savunma ağırlıklı oynamasıydı. Andorra maçında Yusuf Yazıcı, Hakan Çalhanoğlu ve Güven Yalçın üçlüsü hücumda varlık gösteremeyince, Şenol hoca, dün gece Deniz Türüç, Kenan Karaman ve Dorukhan dizilişiyle tamamen revize etti. Bu hamle başarılı sonuç verdi. Özellikle Deniz hücuma büyük bir hareketlilik kazandırırken, Kenan da geçen maçta sönük kalan Cenk'i yardımcı forvet olarak destekledi. Kenan'ın ceza sahasını kalabalıklaştırması Cenk'in de pozisyonlara girmesini ve boş alan bulmasını sağladı. Cenk'in attığı ilk gol muhteşemdi, onu özlemiştik. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Okan Buruk'tan mesaj var: Evdeyiz sağlıklıyız kıymetini bilelim 06 Nisan 2020 | 41 Okunma Kurnaz UEFA akıllı TFF! 05 Nisan 2020 | 321 Okunma Doktorlarımıza dua edin hakları ödenmez 04 Nisan 2020 | 74 Okunma Çebi’nin seçimi adaletli mi? 02 Nisan 2020 | 45 Okunma Bu tarihi yardımları birisi organize etmeli 30 Mart 2020 | 32 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar