Yazlık Saray’a 170 metre iskele!

Uydu görüntülerine göre Marmaris Okluk Koyu’ndaki “Yazlık Saray” bitmiş. Hani orası halkın, milletin sarayıydı? Neden bittiği bize haber verilmedi? Sonuçta vergilerimizle yapılmadı mı? Parasını...

Uydu görüntülerine göre Marmaris Okluk Koyu’ndaki “Yazlık Saray” bitmiş. Hani orası halkın, milletin sarayıydı? Neden bittiği bize haber verilmedi? Sonuçta vergilerimizle yapılmadı mı? Parasını ödediğine göre ne olduğunu bilmek milletin hakkı!
Hatta açılış yapılmış, ilk konuk ağırlanmış. Arnavutluk Başbakanı Edi Rama sosyal medya hesabından fotoğraflar paylaştı. Bu sayede resmi olarak bittiğinden haberdar olduk.

★★★

İşin enteresan tarafı Arnavutluk Başbakanı yayınladığı fotoğrafı “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yazlık evinde” notuyla paylaştı.
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Yazlık Sarayı diye paylaşmadı! Oysa “Erdoğan’ın sarayı diye nitelemeleri yanlış. Burası, Türkiye Cumhuriyeti’nin, Türk milletinin sarayıdır” diyen bizzat Erdoğan’dı… Konu “yazlık” olunca durum değişmediğine göre…

★★★

Saray kelimesine karşı bir alerji mevzubahis olup mevcut olana “külliye” deniliyor. O zaman buraya da sayfiye diyelim. Yazlık külliye nasıl? Selamlık, imarethane, bazilika falan da denilebilir.
Lakin “saray” denmez! Halk orayı “saray” olarak algılarsa maazallah tepki falan gösterir. Bırakın bu işleri, koyarsın adını “yazlık saray” geçersin. Kimsenin tepki falan göstereceği yok. Sonuçta yol yaptı, köprü yaptı. Daha önce bu millet boğazdan yüzerek karşıya geçiyordu. Yol görmemişti. Kim ne diyecek?

★★★

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Katar’ı kıskanacağım aklıma gelmezdi! 07 Mayıs 2021 | 740 Okunma Zücaciye, kırtasiye yasakları! 05 Mayıs 2021 | 925 Okunma Zamlar büyük, enflasyon küçük! 04 Mayıs 2021 | 630 Okunma Bakanlık bütçesini dezenfekte etti! 03 Mayıs 2021 | 680 Okunma Sizin yapacağınız iş bu kadar olur! 01 Mayıs 2021 | 1.275 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar