Üç vakte kadar patlar!

Merkez Bankası Başkanı’na “Diğer Merkez Bankaları faiz artırıyor” dediklerinde verdiği tarihi yanıt şu şekildeydi: “Zaman kimin haklı olduğunu gösterecek!”Tam bir yıl önce yine eylül...

Merkez Bankası Başkanı’na “Diğer Merkez Bankaları faiz artırıyor” dediklerinde verdiği tarihi yanıt şu şekildeydi: “Zaman kimin haklı olduğunu gösterecek!”

Tam bir yıl önce yine eylül ayı toplantısında Merkez Bankası politika faizlerini indirmeye başladı. Yüzde 19 olan faiz yüzde 12’ye kadar geri çekildi.

★★★

Aynı süreç içerisinde İstatistik Kurumu’nun açıkladığı enflasyon 4 katına, gerçek enflasyon 10 katına çıktı. Cari açık ikiye katladı. Dolar kuru 2.5 kat yükseldi. Sizce zaman bize ne dedi?

Yanlış kararların bedelini ülkeyi yönetenler ödemiyor ki! Biz ödüyoruz. Fakirleşiyoruz. Hayat kalitemizi düşürüyor, sefilleşiyoruz.

Daha iki gün önce New York’ta “ben ekonomistim” diyen ülkeyi yöneten, keşke o topraklarda ekonominin nasıl yönetildiği ile ilgili de bir gözlem yapsaydı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye’den kaçan kaçana 30 Ocak 2023 | 223 Okunma Neden Türkiye’yi batırmaya çalışıyor Avrupa? 28 Ocak 2023 | 495 Okunma Sermaye kontrolleri bile kesmedi! 27 Ocak 2023 | 454 Okunma Paran varsa al sana diploma! 25 Ocak 2023 | 669 Okunma Gariban Avrupa zengin Türkiye’ye karşı! 24 Ocak 2023 | 374 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar