Şok marketleri ucuza sattı

Sözcü Gazetesi Yazarı Murat Muratoğlu'nun bugünkü (05.12.2022)''Şok marketleri ucuza sattı'' başlıklı yazısı.

Hakikaten çok enteresan…

Bir siyasi partinin lideri, Devlet Bahçeli zincir marketleri FETÖ’cülük ile suçluyor. Yani bariz şekilde terörist diyor.

Yani bu ülkeyi yıkmaya çalışan, şerefsiz, soysuz manasında…

Daha ağır bir itham var mıdır bilemiyorum ama… Direkt küfür etse daha iyi bu anlamda…

Bazı şeyler paradan önemlidir. Haliyle bu zincir marketlerden BİM İcra Kurulu üyesi ve aynı zamanda Gıda Perakendecileri Derneği Başkanı sert bir cevap veriyor suçlamaya…

Şok marketlerinin yönetimi de artık mezhepleri genişse terörist benzetmesine karşı çıkan BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç'a karşı “Bu açıklamaları üslup ve tarz açısından tasvip etmediğimizi tarafınıza bildiririz” açıklaması yapıp dernek başkanlığından istifasını istiyor.

Vay arkadaş! Sloganı bile var, susma sustukça sıra sana gelecek! Şok da sanıyor ki bu bel altı açıklamayla BİM'in pazar payından yüzde 2-3 bir şeyler tırtıklayacak. Yahu sizi terörist olmakla, milleti kazıklamakla, açgözlülükle suçluyorlar. Yarabbi şükür diyorsunuz. Sahi açıklamanın neyini tasvip etmediniz? Bu mu krizi fırsata çevirme taktiğiniz? Bir kere geldiğiniz dünyada bu kadar eğilip bükülmenin, bu kadar ezikliğin lüzumu var mı gerçekten? Şok marketleri her şeyi çok ucuza satıyormuş hakikaten… Bunu anladım ben bu işten.

Her dost dosdoğru dost olmuyor
Erdoğan, Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın Türkiye ziyareti sonrasında “Dostlarımız bize borç veriyor” açıklaması yapmıştı.

Nitekim Suudilerin 5 milyar doları Merkez Bankası nezdinde açılacak bir hesapta yüksek faizle tutulacağı açıklandı. Erdoğan'ın iyi ilişkileri sayesinde geldi bu para… Kendisini kutlamalı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Deprem yardımları sınıfta kaldı! 08 Şubat 2023 | 543 Okunma Deprem öldürmez hırsızlar öldürür! 07 Şubat 2023 | 609 Okunma Yine mi altın işi? 06 Şubat 2023 | 547 Okunma Enflasyon arttı ama çok da şey etme! 04 Şubat 2023 | 320 Okunma Grev sözcüsü 03 Şubat 2023 | 191 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar