Rota yeniden hesaplanıyor!

Oysa ne kadar da heyecanlanmıştım. Bugün tatlı tatlı “ekonominin yeni yol haritası” açıklanacaktı. Ertelendiğini duyunca bir anda dünyam karardı. Kulağımda “burası çok önemli” sesi...

Oysa ne kadar da heyecanlanmıştım. Bugün tatlı tatlı “ekonominin yeni yol haritası” açıklanacaktı. Ertelendiğini duyunca bir anda dünyam karardı. Kulağımda “burası çok önemli” sesi yankılandı.
Eylem paketi, yapısal reform, yeni ekonomi paketi derken ismi yeniden değişip “yol haritası” olmuştu. Çarşamba gününe erteledi… Yanlış yola girdik; “Rota yeniden hesaplanıyor” belli ki!

★★★

Sahi Erdoğan’ın açıkladığı “100 günlük eylem planı” vardı. Yüz gün geçti, sanki o bitmiş gibi “ikinci yüz günlük eylem planı” açıklandı. O planın da son kullanma tarihi 24 Mart’tı… Kimse hatırlayıp ne olduğunu sormadı!
Olayı özetleyeyim… “Düşündük taşındık, ne yaptık, bizde bulamadık” diyemediler. Ekonomik kriz yaşayan koskoca bir ülkenin kurtuluş reçetesini “yol haritası hazırladık” deyip geçiştirdiler.

★★★

Berat Albayrak’a çok yüklenmenin anlamı yok. Enkaz devraldı. Lakin enkazı kayınpederi yarattı. Ne yapsın? Yeni Ekonomi Programı diye bir şey açıkladı. Daha altı ay geçti üzerine toprak atıldı.
Nasıl kurtaracak ki ekonomiyi? Hazine’de para kalmadığı sır değil… Seçim sebebiyle neredeyse bütün bütçeyi harcadılar. Türkiye’nin çok acil paraya ihtiyacı var. Bırakın yeni paranın gelmesini, içeridekileri bile kaçırıyorlar.

★★★

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sen istiyor daha fazla borç? 20 Nisan 2019 | 572 Okunma Suçumuz Suriyeli olmamak mı? 19 Nisan 2019 | 1.057 Okunma Macera dolu Amerika! 17 Nisan 2019 | 930 Okunma Varlık işsizliği! 16 Nisan 2019 | 799 Okunma Suçlu! 15 Nisan 2019 | 1.231 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar