Reform diye diye yine aynı terane!

İşler kötü gidince sanki sorunlar mucize ile kendi çözülecekmiş gibi tek bir adres gösteriliyor; Reform yapmalı...

Hele işler daha çok sarpa sarmışsa, “Yapısal reform yapılmalı” kelimeleri daha oturaklı bir imaj uyandırıyor.

★★★

Ekonomik krizin çözümü için üç yıllık bir dezenflasyon, tasarruf ve kamu harcamalarında verimlilik planı ilan eden iktidar, kamu yönetimi, hukuk ve devletin kurumsal dönüşümü için “Reform Planı” hazırlamaya başladı.

AKP Genel Başkan Vekili Efkan Ala’nın ana hatlarını dile getirdiği söz konusu reformlar, Avrupa müktesebatı ile uyumlu ve farklı alanları kapsayacak reform paketlerinden oluşacak.

★★★

Ülkeyi yönetenlerin “reform” kelimesinin anlamını dahi bilmemeleri ne kadar acı değil mi? Lakin 22 yıldır ülkeyi yöneten bir partiden reform beklemek kadar saçma değil tabii ki...

Bu kaçıncı reform paketi? Ne oldu eskilerinin akıbeti?

Reform deyince köklü değişiklik falan bekliyor ya insan... Bırakın kökü, hiçbirinde yaprak bile kıpırdamadı... Paketleri koyacak yer kalmadı. Paket açmakla bu işler olsaydı ülke bu durumda olmazdı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sığınmacı Bahçeli’yi bile uyandırdı! 12 Haziran 2024 | 1.664 Okunma Çiftçiyi tarlaya gömdüler! 11 Haziran 2024 | 1.373 Okunma Yeni döneme merhaba Türkiye’ye elveda! 10 Haziran 2024 | 1.794 Okunma Sigortayı kazıyınca altından vergi çıktı! 08 Haziran 2024 | 1.419 Okunma Enflasyonda sezon finali 04 Haziran 2024 | 1.453 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar