Olmadı ahdi, kovar mı kendisini?

Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya kovuldu. Sanılanın aksine bu onun için bir onurdu. Bugüne kadar kendisini hep eleştirdim. Söylemediğimi bırakmadım. Hiç de beğenmezdim. Ne yalan söyleyeyim ben kendisini...

Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya kovuldu. Sanılanın aksine bu onun için bir onurdu. Bugüne kadar kendisini hep eleştirdim. Söylemediğimi bırakmadım. Hiç de beğenmezdim.
Ne yalan söyleyeyim ben kendisini emirlere harfiyen uyan, sarayın bir dediğini iki etmeyen biri olarak tanımlıyordum. Öyleydi de! Bunu defalarca kanıtladı.

Murat Çetinkaya

★★★

Demek ki günü geldi, saray ile bir yerde ters düştü. Bu sefer emir demiri kesemedi. Hatta saraya karşı çıkıp istifa bile etmedi. Dik durdu. Ve kovuldu! Hâlâ beğenmiyorum lakin artık saygı duyuyorum.
Ahmet Davutoğlu’ndan tutun, Kadir Topbaş’a, Melih Gökçek’ten sayısız bakana kadar… Hiç birinin yapamadığını yaptı. İstifa etmeyerek hakkını korudu. Bir kere biat etmedi, kurtaramadı koltuğu…

★★★

Hayret etmiyor da değilim! Yıl olmuş 2019, hâlâ ciddi ciddi Türkiye’de Merkez Bankası’nın bağımsız olduğunu düşünenler var. Yok, kanuna aykırıymış vay efendim görevden alınması mümkün değilmiş.
Arkadaş siz hangi ülkeden geldiniz? Şimdi anladınız mı Türkiye ekonomisinden neden cacık olmayacak! Kurumlar çalışmadıkça, başkanlık sistemi sürdükçe bu ülkenin ekonomisi düzeltilemez. Herkes bunu anlayacak!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ya laf geçirdi ya dalga geçti! 25 Ocak 2020 | 74 Okunma Yüksek hızlı zam 24 Ocak 2020 | 488 Okunma Yara yara gidiyor maşallah! 22 Ocak 2020 | 953 Okunma 5 kuruş dedi 3 milyar ödedi! 21 Ocak 2020 | 916 Okunma Doğalgaz faturaları hoşunuza gitti mi? 20 Ocak 2020 | 925 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar