Nebati gitti Şimşek geldi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nı Mehmet Şimşek’e devrettikten sonra Nebati’nin mesajı oldukça enteresandı… “Elhamdülillah. Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine başlarken yaptığım...

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nı Mehmet Şimşek’e devrettikten sonra Nebati’nin mesajı oldukça enteresandı… “Elhamdülillah. Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine başlarken yaptığım ilk duamı kabul eden Rabbime şükrediyorum” diye başladı.

Duası “Türkiye ekonomisini öyle bir hale getireyim ki, düze çıkarmak için gelenin anasından emdiği süt burnundan gelsin” değilse, bilsin ki o dua tutmadı!

★★★

Mehmet Şimşek kendisine yapılan teklifi “Benim o sirkte ne işim var? Toparlanmaz o ekonomi…” diyerek tam dört kez reddettikten sonra yapılan baskı ve duygu sömürülülerine dayanamayıp kabul etti.

İlk resmi açıklaması da “Türkiye’nin rasyonel bir zemine dönme dışında bir seçeneği kalmamıştır” şeklindeydi.

★★★

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Mesela faiz ne olacak gelecek aya? 22 Eylül 2023 | 6 Okunma Güvenceli esnek öpme modeli! 20 Eylül 2023 | 272 Okunma Tarımın selasını duyuyor musunuz? 19 Eylül 2023 | 650 Okunma Kredi kartı borcu iktidara koşuyor 18 Eylül 2023 | 1.702 Okunma Durun daha kötüsü yolda! 16 Eylül 2023 | 873 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar