Mehmet Şimşek ne kadar dayanır?

Piyasaların adeta şampanya patlatarak kutladığı Mehmet Şimşek’in kabinede yer alması sadece dekordan mı ibaret yoksa icraat yapabilecek mi? Ekonomiyi yorumlayabilmek için bunu görmeli.Nitekim daha önce Ekonomiden Sorumlu...

Piyasaların adeta şampanya patlatarak kutladığı Mehmet Şimşek’in kabinede yer alması sadece dekordan mı ibaret yoksa icraat yapabilecek mi? Ekonomiyi yorumlayabilmek için bunu görmeli.

Nitekim daha önce Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı olacağı açıklanan Mehmet Şimşek’in birçok yetkisi elinden alınıp vitrine oturtulmuştu. Yine aynı tarife uygulanmayacağı kimin malumu?

★★★

O dönemde Mehmet Şimşek’in yetkileri tırpanlanıp sadece Merkez Bankası, Hazine ve kamu bankalarından sorumlu oldu.

Buna karşın SPK, BDDK, TMSF gibi kurumlar Nurettin Canikli’ye bağlandı. Eximbank ise Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’ye geçti.

★★★

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Mülteci çalıştırana ucuz kredi desteği! 27 Eylül 2023 | 186 Okunma Türkiye ile iyi arasında büyük fark var! 26 Eylül 2023 | 263 Okunma Ekonomi deyince dön de bir bak haline... 25 Eylül 2023 | 424 Okunma Mesela faiz ne olacak gelecek aya? 22 Eylül 2023 | 431 Okunma Güvenceli esnek öpme modeli! 20 Eylül 2023 | 275 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar