Liralılaştıramadıklarımızdan mısınız?

Sözcü Gazetesi Yazarı Murat Muratoğlu'nun bugünkü (29.01.2022)'' Liralılaştıramadıklarımızdan mısınız?'' başlıklı yazısı.

Ekonomi nasıl gidiyor? Algı operasyonları, bilgi kirliliği, uydurma haberler, neye hizmet ettiği belli lakin geleceği olmayan kararlarla ite kaka gidiyor işte… İç güveysinden hallice…

Türk Lirası botoks yapılmış surat gibi… Öyle baskılanmış ve kontrol altındatutuluyor ki, kımıldayamıyor!

Bir terim uydurdular adını “liralaşma” koydular. Faizleri dövize endeksleyip aslında herkesi döviz sahibi yaptılar. Kimseyi liralılaştıramadılar… Çıkıp başarı gibi anlattılar.

Geldiğimiz noktada Türkiye kendi parasının itibarını bir başka ülke parasıyla “garanti” vererek korumaya çalışıyor. Buna da “Yeni Ekonomik Model”diyorlar.

İnanın bu durum herhangi bir gelişmiş ülkede olsa ne hükümet ayakta kalırdı ne de ilgili kurumlar! İyi de gelişmiş ülke onlar. Burası Türkiye! Hiçbir şey olmayacak haliyle!Gerçi bugünlerde atasözleri biraz tehlikeli ama “hayvan terli yemi yemedi” derler bizim oralarda… İstediğinizi söyleyebilirsiniz lakin sadece iyi şeyler söyleyebilirsiniz şeklinde mi yoksa? Ekonomiyi batıranı eleştirmeyip, ekonominin battığını söyleyeneverirsen ceza, adil olmaz kanımca!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dolar neden artıyor? 18 Mayıs 2022 | 1.503 Okunma Ne krizi? Ahlat’a bakan köşkleri! 17 Mayıs 2022 | 564 Okunma Rize yolcusu kalmasın! 16 Mayıs 2022 | 856 Okunma Dünya 20’den büyüktür! 14 Mayıs 2022 | 240 Okunma Ekonomi fena sarmala girdi! 13 Mayıs 2022 | 589 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar