Kömür, makarna yerine konut verelim seçmene!

Sözcü Gazetesi Yazarı Murat Muratoğlu'nun bugünkü (14.09.2022)''Kömür, makarna yerine konut verelim seçmene!'' başlıklı yazısı.

Ülkede her iki yılda bir seçim olsa keşke… Halkı daha çok düşünmeleri gerekir böylece… Dün TOKİ’nin en kapsamlı sosyal konut kampanyası açıklandı.

Şöyle söyleyeyim; Eğer istenilen koşulları taşıyorsanız gözünüzü kapayın, başvurunuzu yapın.

Patron çıldırdı! Gel vatandaş batan geminin malları bunlar… Dar gelirliler bu fırsatı bir daha kolay kolay bulamazlar.

Sattıkları 2+1 daire, 608 bin lira, aylık taksiti 2 bin 280 lira… Sadece inşaat maliyetinin bile hayli altında…

Gerçek enflasyon göz önüne alındığında 240 ay vade demek ileride taksit ödemek için cebinizdeki bozukluklar bile ödemenize yetecek.

Peki, nerede, kaç metrekare? Giriş katı ile en üst katın fiyatı aynı mı? Kura mı olacak? Yoksa kendileri mi açıklayacak seçilenleri… Plan nerede? Proje nasıl olacak? TOKİ'ye kaynak nereden aktarılacak?

Başvurular bugün başlıyor ama kritik ayrıntılar dahi belli değil… O kadar aceleleri var ki, olay makarnadan, kömürden direkt konuta döndüğüne göre, oyları bayağı bir düşmüş herhalde!

Yılbaşı itibarıyla inşaatlara başlanıp iki yıl içerisinde bitirileceğinin sözünü vermek, seçimde oyunuzu bize verin ki ev işinizi garanti edelim anlamını taşıyan seçim rüşveti…

Yandaşa vereceğine hiç değilse dar gelirliye versin. Eyvallah der geçersin. Ey sandık sen nelere kadirsin?

Artık siz düşünün bu seçimi ne kadar çok istediğini… Veriyor hiç yarın olmayacakmış gibi… Her şeyi gözden çıkarmış sanki! Çaresizlik ne fena!

Harcanacak para yaklaşık 900 milyar lira… Yaklaşık 50 milyar dolar! Sahi bu ülkenin o kadar kaynağı mı var? Finansal olarak gelirleri, giderlerini nasıl hesaplamışlar? Zararı nereden karşılayacaklar?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
100 milyon dolarlık ikram! 28 Eylül 2022 | 709 Okunma İstanbul Merkez para kaçırıyor herkes 27 Eylül 2022 | 570 Okunma Helikopterden ekonomi analizi 26 Eylül 2022 | 415 Okunma Ne anlatacak acaba? 24 Eylül 2022 | 260 Okunma Üç vakte kadar patlar! 23 Eylül 2022 | 1.576 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar