Kime teşekkür ediyoruz?

Yeni açılan İstanbul-İzmir otoyolundan ilk 9 günde devletin verdiği garantinin yüzde 50 üzerinde araç geçti. Yani 10 araç garanti verilmişse 15 araç yolu kullandı. Bu durum Ulaştırma ve Altyapı...

Yeni açılan İstanbul-İzmir otoyolundan ilk 9 günde devletin verdiği garantinin yüzde 50 üzerinde araç geçti. Yani 10 araç garanti verilmişse 15 araç yolu kullandı.
Bu durum Ulaştırma ve Altyapı Bakanı’nın zafer nidaları ile “Sırf muhalefet olmak için bu dev projeye karşı çıkanlara en iyi yanıtı vatandaşlarımız vermiş oldu” şeklinde yankılandı.

★★★

Bugüne kadar anlamamışsa, nasıl anlatsak acaba? Zor görünüyor ama şansımı deneyeceğim galiba… Projeye karşı çıkan yok! Taa Ecevit zamanından beri kimsenin itirazının olmadığı bir yatırım.
İtiraz edilen konu, fahiş kullanım ücreti ve ihale ediliş şekli! Aklı başında kimsenin imzalamayacağı yap-işlet-devret modeli… “Cebimizden 5 kuruş para çıkmıyor” denilerek milletin kandırılması ve devlete yüksek maliyeti…  Bilmem anlatabildim mi?

★★★

Şirketin biri elini taşın altına koyar, İstanbul-İzmir arası yol yapar, istediği fiyatı da koyar. Eyvallah… 3 milyarlık yatırımı 10 milyara mal ettim diye garanti para istemez böylece…
Ya da devlet vergi topluyor ya… Topladığı vergileri sağa sola dağıtacağına, yol yapar, hizmete açar, işletme giderlerini ücret olarak toplar.

★★★

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dolarla mı maaş alıyorsunuz? 14 Ağustos 2020 | 1.019 Okunma Ekonomi açıklaması beyaz eşya bayi toplantısı! 12 Ağustos 2020 | 608 Okunma Yap-İşlet-Katar’a devret 11 Ağustos 2020 | 852 Okunma Ufacık 15 milyar dolarlık yanlışlık! 10 Ağustos 2020 | 1.349 Okunma Berat Albayrak'ın yanındayız! 08 Ağustos 2020 | 1.315 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar