Kaybettiği sadece İstanbul olmayacak!

“Seçimler yenilenmeyecek” demiştim. Halt etmişim. Yeter vurmayın artık, bi durun… Dinleyin, öyle vurun… Anlatacağım… En azından içlerinden birinin stratejiden anladığını, AKP’nin...

“Seçimler yenilenmeyecek” demiştim. Halt etmişim. Yeter vurmayın artık, bi durun… Dinleyin, öyle vurun… Anlatacağım…
En azından içlerinden birinin stratejiden anladığını, AKP’nin zevahiri kurtarmak adına bu hamlelere giriştiğini düşünmüştüm.
Bu kadar vizyonsuz olabileceklerini, bir adım sonrasını dahi göremediklerini,  bu kadar basit bir denklemi dahi çözemeyeceklerini tahmin etmemiştim.

★★★

Olayın birçok boyutu var! Hiçbiri “mutlu son” ile bitmiyor. Bunu bile hesap edemiyorlar. Düşünün, bir de ülkeyi yönetiyorlar. Şansa yaşıyormuşuz resmen!
Kararın alınmasından itibaren her 10 kuruş artan doların Türkiye’ye maliyeti 45 milyar lira… Türkiye’nin en büyük 500 şirketinin yıllık kârına denk bir meblağ… Nasıl anlatacaksın döviz borcu olduğu için batanlara?

★★★

Seçim nedeniyle bütün bütçeyi ilk 3 ayda yiyip bitirmişsin. Seçim sonrası deyip mühlet istemişsin. Arkasından seçimi yeniletmişsin. Millet seçim sandıklarını mı kemirsin?
Bütçe açığı yüzde 2 olarak hedeflenmişti. İki katına çıkacak, yüzde 4’e koşacak. Bunun anlamı basit… Ne faizler düşecek, ne kredi verilecek. Kısaca Türkiye büyüyemeyecek.

★★★

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Pamuk eller cebe! 19 Ekim 2019 | 421 Okunma Dokunmayın siz kendimizi batırırız biz! 18 Ekim 2019 | 794 Okunma Kazansan da sahada kaybedersin masada! 16 Ekim 2019 | 699 Okunma Bas gaza başkan bas gaza! 15 Ekim 2019 | 707 Okunma Ekonominin tadı kaçtı 14 Ekim 2019 | 925 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar