İtibarımızı 4 yeni Mercedes kurtardı!

Ülkenin bir bütçesi var. Harcamalarını oradan yapar. O bütçeyi doldurmak için vatandaşından vergi toplar. Yetmezse borç alır. Borçları kapatmak için vergileri artırır. Bir başka anlatım...

Ülkenin bir bütçesi var. Harcamalarını oradan yapar. O bütçeyi doldurmak için vatandaşından vergi toplar. Yetmezse borç alır. Borçları kapatmak için vergileri artırır.
Bir başka anlatım şekliyle devleti yönetenlerin harcadıkları paralar milletin ödediği vergiler. Yapacakları borçlanmalar milletin sırtına yükledikleri yükler.

★★★

Süslü süslü anlatınca ülkenin önemli bir kısmı hâlâ anlamıyorsa; Senin paranı harcıyorlar güzel kardeşim!
Sen her harcamanda daha çok vergi ödediğin için daha fakirsin. Senin patronun daha çok vergi ödediği için sana daha az maaş veriyor. Ülke kötü yönetildiği için de o para sana yetmiyor!

★★★

Vergilerin azalması, milletin rahatlaması için devletin küçülmesi, harcamaların azalması gerekiyor. Bunlar olmazsa yeni vergiler kaçınılmaz olarak gelecek… Gelen her vergi toplumun keyfini kaçıracak, refahını azaltacak.
Eğer toplanan vergi artmazsa ülkeyi yönetenlerin rahatı ve keyfi kaçacak! Gönlünce para harcayamayacak. Yandaşlar yeteri kadar ihale alamayacak.

★★★

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Maaşını motorin ile alan var mı aranızda? 19 Eylül 2020 | 720 Okunma Dolar ‘füze tipi’ toparlandı, pik yaptı! 18 Eylül 2020 | 1.823 Okunma Ekonomi el açacak durumda! 16 Eylül 2020 | 954 Okunma Bütün ülke çalışalım 3-5 müteahhite! 15 Eylül 2020 | 1.345 Okunma İşte bu da bizim pikimiz! 14 Eylül 2020 | 1.301 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar