İstanbul Merkez para kaçırıyor herkes

İstanbul Finans Merkezi olacaktı. Hem de bu yıl. Öyle açıklanmıştı. Vay be! Finans demek, para demek… O zaman İstanbul, paranın merkezi oluyordu yani!Bunun için yüksek yüksek tepelere binalar dikildi. Adı Finans...

İstanbul Finans Merkezi olacaktı. Hem de bu yıl. Öyle açıklanmıştı. Vay be! Finans demek, para demek… O zaman İstanbul, paranın merkezi oluyordu yani!

Bunun için yüksek yüksek tepelere binalar dikildi. Adı Finans Merkezi ama ekonomiyi yöneten güruh finansın öyle bir şey olmadığı bir türlü öğrenemedi… Nasıl anlatacaksın ki?

★★★

Yasal altyapıya ve finansal regülasyonlara gireceğim ama ancak kendimizi kandırırız yalanlarla, dolanlarla… Ciddiye alınacak tarafları yok!

Paranın çok olduğu yerde hukukun varlığı esastır. Bizde hukuk mumla aranıyor bulunca insan seviniyor. Adaleti, güveni yerle bir etmişsin, sana kim güvenip parasını emanet etsin?

★★★

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şok marketleri ucuza sattı 05 Aralık 2022 | 19 Okunma Merkez Bankası işkembeden salladı! 03 Aralık 2022 | 386 Okunma Kağıt paraya veda! 02 Aralık 2022 | 406 Okunma Buyurun size ekonomi modeli rezilliği! 30 Kasım 2022 | 597 Okunma İlk düğme yanlış iliklenirse... 29 Kasım 2022 | 464 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar