İktidar hariç herkes suçlu!

Türkiye'nin 84 milyonluk nüfusunda yardıma muhtaç sayısı tahmini rakamlara göre 30 milyon kişiyi geçiyor

Enflasyonun suçlusu marketler ilan edildi. Denetimler başladı. Ne oldu? Hâlâ bir şey çıkmadı mı? Zira bu zamlardan iktidar hariç herkes sorumlu! Sahi, bilmiyorlar mı arz-talep kanununu?

Üretim az ise fiyat artar. Üretim fazlaysa fiyat düşer. Anlaması çok da zor değil!

★★★

Serbest piyasa ekonomisine işler rica, minnet, sitem, emir, baskı ile yürür mü? Marketlerle konuşarak, muhtarlarla toplaşarak sorunlar çözülür mü? Acaba soğandan domatese, tahıldan arpaya neden her şeyi ithal ettiğimiz düşünüldü mü?

Benden duymuş olmasınlar ama sorun marketlerde değil! Sistemde… Yönetenlerde… Temel gıda maddelerini neden dışarıdan almak zorunda kalıyor Türkiye?

★★★

Marketlerle konuşulacağına şu yap-işlet-devret proje sahipleri ile konuşulsun. Osmangazi Köprüsü'nden geçenin araba kredi taksiti kadar para ödemesini, hasta garantili hastanelere vereceğimiz ücreti, silinen yandaş vergilerini, enerji dağıtım şirketlerinin faturalara bindirmelerini…

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İktidar hariç herkes suçlu! 04 Ekim 2021 | 627 Okunma Haritada aramızın iyi olduğu ülke bulsana! 02 Ekim 2021 | 326 Okunma Türk Lirası çöküşte! 01 Ekim 2021 | 869 Okunma Dolar neden yükseliyor acaba? 29 Eylül 2021 | 1.215 Okunma Parayı görünce çevreci oldu ülke 28 Eylül 2021 | 612 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar