İktidar hariç herkes suçlu!

Türkiye'nin 84 milyonluk nüfusunda yardıma muhtaç sayısı tahmini rakamlara göre 30 milyon kişiyi geçiyor

Enflasyonun suçlusu marketler ilan edildi. Denetimler başladı. Ne oldu? Hâlâ bir şey çıkmadı mı? Zira bu zamlardan iktidar hariç herkes sorumlu! Sahi, bilmiyorlar mı arz-talep kanununu?

Üretim az ise fiyat artar. Üretim fazlaysa fiyat düşer. Anlaması çok da zor değil!

★★★

Serbest piyasa ekonomisine işler rica, minnet, sitem, emir, baskı ile yürür mü? Marketlerle konuşarak, muhtarlarla toplaşarak sorunlar çözülür mü? Acaba soğandan domatese, tahıldan arpaya neden her şeyi ithal ettiğimiz düşünüldü mü?

Benden duymuş olmasınlar ama sorun marketlerde değil! Sistemde… Yönetenlerde… Temel gıda maddelerini neden dışarıdan almak zorunda kalıyor Türkiye?

★★★

Marketlerle konuşulacağına şu yap-işlet-devret proje sahipleri ile konuşulsun. Osmangazi Köprüsü'nden geçenin araba kredi taksiti kadar para ödemesini, hasta garantili hastanelere vereceğimiz ücreti, silinen yandaş vergilerini, enerji dağıtım şirketlerinin faturalara bindirmelerini…

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
100 milyon dolarlık ikram! 28 Eylül 2022 | 709 Okunma İstanbul Merkez para kaçırıyor herkes 27 Eylül 2022 | 570 Okunma Helikopterden ekonomi analizi 26 Eylül 2022 | 415 Okunma Ne anlatacak acaba? 24 Eylül 2022 | 260 Okunma Üç vakte kadar patlar! 23 Eylül 2022 | 1.576 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar