Hey taksi... Bütün işlerim gitti aksi

İstanbul gibi dünyanın en berbat trafiklerinden birine sahip bir şehirde ulaşım her yönüyle rezalet… Toplu taşımayı geçtim. Ortada yıllardır süren bir taksi rezaleti var. Bulana madalya takıyorlar.Ne yolcular...

İstanbul gibi dünyanın en berbat trafiklerinden birine sahip bir şehirde ulaşım her yönüyle rezalet… Toplu taşımayı geçtim. Ortada yıllardır süren bir taksi rezaleti var. Bulana madalya takıyorlar.

Ne yolcular memnun ne taksiciler… Yolcular şikayet, taksiciler Arap müşteri derdinde… Kimsenin huzurlu olmadığı bir konuda neden yeni düzenlemeler yapılamıyor?

Yapılırsa İmamoğlu’na yazar artısı… Millet sürünsün, düzeltiriz seçim sonrası…

★★★

Şehre birkaç yıl önce Uber diye bir şirket geldi. Her yıl büyümesini ve müşteri sayısını üçe-beşe katlaya katlaya gidiyordu. Şikayet edildi. Büyük ölçüde hizmetleri yasaklandı.

Bu durum bile yetkilileri uyandırmaya yetmedi. Aslında yetti ama düzeltilmek istenmedi. Yoksa şirket mevcut sistemden çok daha iyi işliyor, çok daha iyi yönetiliyordu. Nitekim Türk halkı bu hizmeti hak etmiyordu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tek millet, tek vatan, tekstil! 30 Eylül 2023 | 393 Okunma Ülkeyi ayakta tutanlar arabası olanlar! 29 Eylül 2023 | 552 Okunma Mülteci çalıştırana ucuz kredi desteği! 27 Eylül 2023 | 195 Okunma Türkiye ile iyi arasında büyük fark var! 26 Eylül 2023 | 264 Okunma Ekonomi deyince dön de bir bak haline... 25 Eylül 2023 | 425 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar